Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » MIKOŁAJ SPEŁNIA MARZENIA

MIKOŁAJ SPEŁNIA MARZENIA

wielkość tekstu:A | A | A

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Do Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach na specjalne zaproszenie członków Amatorskiego Teatru „Święty spokój” zawitał on troszkę wcześniej. Wraz ze swoimi pomocnikami przedświąteczną wizytę rozpoczął 5 grudnia 2014 r. o godz. 16:00. Było to fajne spotkanie, które długo pozostanie w pamięci nie tylko dzieci, ale i dorosłych przybyłych na mikołajowe spotkanie ze swoimi pociechami. Śmiechu było co niemiara. Dzieci i młodzież Teatru „Święty spokój” zaprezentowały na scenie dwa świąteczne przedstawienia „Spóźnione odwiedziny” iNajpiękniejsza choinka”. Były wspólne tańce i śpiewy.

Dzieci brały udział w typowo mikołajkowych konkurencjach: „Najszybszy zaprzęg”, „Taniec Mikołaja”, „Pociąg z krzeseł do Krainy Mikołaja”.

Mikołaj każde dziecko obdarował słodkimi upominkami, które zostały ufundowane przez Pana Ryszarda Binkowskiego i Pana Karola Binkowskiego - Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych „MISTER”, Barbarę i Wojciecha Mądzików - Wytwórnię Wyrobów Piekarniczych „Oleńka”, Pana Tadeusza Dutkiewicz – Delikatesy Centrum jak również dorosłych członków Teatru „Święty spokój” Panią Alicję Sala, Panią Agnieszkę Lewandowską, Panią Bożenę Jop, Panią Barbarę Kowalską, Panią Agatę Sałata oraz Pana Piotra Sepioło i Pana Tomasza Andzela.

Organizatorzy spotkania mikołajkowego składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie imprezy oraz sponsorom. Dzięki ich wsparciu na twarzy dzieci bawiących się podczas imprezy zagościł uśmiech. DZIĘKUJEMY !!!

 

czytano: 1857 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 12 grudnia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Św. Krzyż Nowa Słupia Jeleniów Dębniak Dymarki Andrzej Gąsior Rekreacja Rudki Góry Świętokrzyskie Baszowice Stara Słupia Kielce Turystyka Milanowska Wólka Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej