Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

INFORMACJA W SPRAWIE KARTY DUŻEJ RODZINY

Strona główna » Aktualności » INFORMACJA W SPRAWIE KARTY DUŻEJ RODZINY

wielkość tekstu: A | A | A

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi informuje rodziny wielodzietne tj. rodziny, które posiadają troje i więcej dzieci, iż mogą składać w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej wniosek o wdanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.W dniu 27 maja 2014r. Rada Ministrów podjęła uchwałę nr 85 w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych oraz przyjęła rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji programu. Celem programu jest podjęcie działań na rzecz rodzin wielodzietnych bez względu na ich dochód. Dokumentem identyfikującym członków rodziny wielodzietnej jest Karta Dużej Rodziny wydawana bezpłatnie na wniosek członka rodziny przez Wójta Gminy Nowa Słupia. Realizacja programu przez Gminę Nowa Słupia jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej finansowanym z budżetu państwa.

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać od poniedziałku do piątku
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Słupi ul. Świętokrzyska 18. W godzinach pracy Ośrodka tj. 7.00 – 15.30. Karta wydawana będzie nieodpłatnie niezależnie od sytuacji dochodowej rodziny.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest dzieciom do ukończenia 18 lub 25 roku w przypadku kontynuowania przez dziecko nauki
w szkole lub na studiach. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio. Osobom posiadającym orzeczenie o stopniu niepełnosprawności karta wydawana jest na czas obowiązywania orzeczenia o niepełnosprawności. Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny może złożyć każdy pełnoletni członek tej rodziny. W trakcie składania  wniosku o wydanie Karty Dużej Rodziny należy okazać oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających stanowienie rodziny wielodzietnej.
Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, na terenie całego kraju, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek dostępna jest na stronie internetowej:


https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/uprawnienia


Miejsca, w których przysługują zniżki oznaczone są specjalnym znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Aby skorzystać ze zniżki należy w punkcie zakupu biletu wstępu okazać kartę.
Z karty każdy jej posiadacz może korzystać w dowolnym czasie. Oznacza to, że aby skorzystać
z karty nie trzeba być całą rodziną w jednym miejscu.

czytano: 2046 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-12-17 12:14:55

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"