Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » INFORMACJA W SPRAWIE KARTY DUŻEJ RODZINY

INFORMACJA W SPRAWIE KARTY DUŻEJ RODZINY

wielkość tekstu:A | A | A

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi informuje rodziny wielodzietne tj. rodziny, które posiadają troje i więcej dzieci, iż mogą składać w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej wniosek o wdanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.W dniu 27 maja 2014r. Rada Ministrów podjęła uchwałę nr 85 w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych oraz przyjęła rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji programu. Celem programu jest podjęcie działań na rzecz rodzin wielodzietnych bez względu na ich dochód. Dokumentem identyfikującym członków rodziny wielodzietnej jest Karta Dużej Rodziny wydawana bezpłatnie na wniosek członka rodziny przez Wójta Gminy Nowa Słupia. Realizacja programu przez Gminę Nowa Słupia jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej finansowanym z budżetu państwa.

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać od poniedziałku do piątku
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Słupi ul. Świętokrzyska 18. W godzinach pracy Ośrodka tj. 7.00 – 15.30. Karta wydawana będzie nieodpłatnie niezależnie od sytuacji dochodowej rodziny.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest dzieciom do ukończenia 18 lub 25 roku w przypadku kontynuowania przez dziecko nauki
w szkole lub na studiach. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio. Osobom posiadającym orzeczenie o stopniu niepełnosprawności karta wydawana jest na czas obowiązywania orzeczenia o niepełnosprawności. Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny może złożyć każdy pełnoletni członek tej rodziny. W trakcie składania  wniosku o wydanie Karty Dużej Rodziny należy okazać oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających stanowienie rodziny wielodzietnej.
Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, na terenie całego kraju, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek dostępna jest na stronie internetowej:


https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/uprawnienia


Miejsca, w których przysługują zniżki oznaczone są specjalnym znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Aby skorzystać ze zniżki należy w punkcie zakupu biletu wstępu okazać kartę.
Z karty każdy jej posiadacz może korzystać w dowolnym czasie. Oznacza to, że aby skorzystać
z karty nie trzeba być całą rodziną w jednym miejscu.

czytano: 1622 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 grudnia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Nowa Słupia Stara Słupia Andrzej Gąsior Rekreacja Góry Świętokrzyskie Dębniak Rudki Emeryk Baszowice Łysa Góra Św. Krzyż Kielce Jeleniów Milanowska Wólka Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej