Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wzruszające spotkanie opłatkowe grup AA

Wzruszające spotkanie opłatkowe grup AA

wielkość tekstu:A | A | A

Niezwykle uroczystą oprawę miało spotkanie opłatkowe zorganizowane przez członków Stowarzyszenia grupy AA Emeryk w świetlicy środowiskowej w Nowej Słupi.

Zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęły również grupy osób z uzależnieniami z Waśniowa oraz Łagowa.

Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze na rozmowach i wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

            Na zaproszenie licznie odpowiedzieli goście: Andrzej Gąsior – Wójt Gminy Nowa Słupia, Włodzimierz Zaręba - Zastępca Wójta, Sylwester Kozłowski – Przewodniczący RG Nowa Słupia, radna Jadwiga Kot, Paweł Marwicki – Wójt Gminy Łagów. Wśród powitanych gości znaleźli się także Tomasz Andzela – leśniczy z Łagowa, Państwo Ewa i Tadeusz Guzowie, Mieczysław Kędzierski. Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych reprezentowali : Anna Klusek – sekretarz Komisji oraz Piotr Bereszka.

Całość wieczoru zapowiadał i wspaniale poprowadził Henryk Kowalczyk-  terapeuta grupy AA  w Nowej Słupi.

            Duchową ucztę rozpoczął od wspólnej modlitwy proboszcz Parafii z Nowej Słupi ksiądz Krzysztof Bartochowski, a Mieczysław Kędzierski został poproszony o odczytanie Ewangelii Narodzenia Pana Jezusa.

            Po tych pięknych słowach wprowadzających uczestników spotkania w podniosły nastrój, połamano się opłatkiem świętym. Składano sobie z serca płynące życzenia. Nie zabrakło łez radości i nadziei.

            W swoim wystąpieniu wójt gminy Andrzej Gąsior podziękował za zaproszenie i pogratulował organizatorom przygotowania tak wspaniałej uroczystości. Życzył siły, wytrwałości  oraz wszelkiej pomyślności dla członków grup AA i ich rodzin. Podkreślił, że prawdziwą tajemnicą ich sukcesu, są oni sami, którzy tak pięknie potrafią się solidaryzować i wspierać w trudnych dla nich chwilach – Jestem zaszczycony Państwa obecnością, ze swojej strony deklaruję wam wszelką pomoc organizacyjną - - dodał na koniec wójt Andrzej Gąsior.

            Warto podkreślić, że wieczór opłatkowy został przygotowany przez samych członków grup AA. Na stołach nie zabrakło wspaniałych tradycyjnych wigilijnych potraw m.in. barszczu z grzybami, pierogów z kapustą i grzybami, kilku rodzajów śledzi. Na deser można było delektować się domowymi wypiekami.

            Uczestnicy tego magicznego wieczoru po raz kolejny udowodnili, że są prawdziwymi przyjaciółmi i mogą razem odpowiedzialnie stawiać czoło przyszłości wolnej od uzależnień i z poszanowaniem godności ich rodzin.

 

 

czytano: 3316 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 grudnia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Nowa Słupia Św. Krzyż Rudki Rekreacja Dymarki Dębniak Andrzej Gąsior Baszowice Emeryk Kielce Turystyka Łysa Góra Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej