Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Wzruszające spotkanie opłatkowe grup AA

Strona główna » Aktualności » Wzruszające spotkanie opłatkowe grup AA

wielkość tekstu: A | A | A

Niezwykle uroczystą oprawę miało spotkanie opłatkowe zorganizowane przez członków Stowarzyszenia grupy AA Emeryk w świetlicy środowiskowej w Nowej Słupi.

Zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęły również grupy osób z uzależnieniami z Waśniowa oraz Łagowa.

Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze na rozmowach i wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

            Na zaproszenie licznie odpowiedzieli goście: Andrzej Gąsior – Wójt Gminy Nowa Słupia, Włodzimierz Zaręba - Zastępca Wójta, Sylwester Kozłowski – Przewodniczący RG Nowa Słupia, radna Jadwiga Kot, Paweł Marwicki – Wójt Gminy Łagów. Wśród powitanych gości znaleźli się także Tomasz Andzela – leśniczy z Łagowa, Państwo Ewa i Tadeusz Guzowie, Mieczysław Kędzierski. Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych reprezentowali : Anna Klusek – sekretarz Komisji oraz Piotr Bereszka.

Całość wieczoru zapowiadał i wspaniale poprowadził Henryk Kowalczyk-  terapeuta grupy AA  w Nowej Słupi.

            Duchową ucztę rozpoczął od wspólnej modlitwy proboszcz Parafii z Nowej Słupi ksiądz Krzysztof Bartochowski, a Mieczysław Kędzierski został poproszony o odczytanie Ewangelii Narodzenia Pana Jezusa.

            Po tych pięknych słowach wprowadzających uczestników spotkania w podniosły nastrój, połamano się opłatkiem świętym. Składano sobie z serca płynące życzenia. Nie zabrakło łez radości i nadziei.

            W swoim wystąpieniu wójt gminy Andrzej Gąsior podziękował za zaproszenie i pogratulował organizatorom przygotowania tak wspaniałej uroczystości. Życzył siły, wytrwałości  oraz wszelkiej pomyślności dla członków grup AA i ich rodzin. Podkreślił, że prawdziwą tajemnicą ich sukcesu, są oni sami, którzy tak pięknie potrafią się solidaryzować i wspierać w trudnych dla nich chwilach – Jestem zaszczycony Państwa obecnością, ze swojej strony deklaruję wam wszelką pomoc organizacyjną - - dodał na koniec wójt Andrzej Gąsior.

            Warto podkreślić, że wieczór opłatkowy został przygotowany przez samych członków grup AA. Na stołach nie zabrakło wspaniałych tradycyjnych wigilijnych potraw m.in. barszczu z grzybami, pierogów z kapustą i grzybami, kilku rodzajów śledzi. Na deser można było delektować się domowymi wypiekami.

            Uczestnicy tego magicznego wieczoru po raz kolejny udowodnili, że są prawdziwymi przyjaciółmi i mogą razem odpowiedzialnie stawiać czoło przyszłości wolnej od uzależnień i z poszanowaniem godności ich rodzin.

 

 

czytano: 4637 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-12-18 07:49:40

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"