Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Wigilia dla samotnych

Strona główna » Aktualności » Wigilia dla samotnych

wielkość tekstu: A | A | A

W piątek, 19 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbyła się wigilia dla osób samotnych, bezdomnych, opuszczonych.

             Pan Jezus przychodzi do biednych i bogatych  

Na spotkanie przybyło około 60 osób z terenu gminy. Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Koła Gospodyń Wiejskich Modrzewianki podawały tradycyjne, postne potrawy wigilijne: zupę grzybową z łazankami, rybę po grecku, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie po kaszubsku, śledzie w occie, paluchy z makiem, makaron z makiem. Były owoce, soki, woda mineralna, kawa, herbata.

            - Cieszę się, że przybyliście na spotkanie, by podzielić się symbolicznym opłatkiem – zwrócił się do zaproszonych osób wójt Andrzej Gąsior. -  Kiedy rodzi się Pan Jezus, przychodzi do ludzi biednych i bogatych, do zdrowych i chorych, do dzieci i dorosłych, do niewykształconych i wykształconych, bez względu na stan majątkowy, pochodzenie, zdrowie, wiek, wykształcenie. Jesteśmy równi dla Pana Boga. Składam wszystkim jak najserdeczniejsze życzenia, wspólnych chwil spędzonych przy wigilijnym stole, zdrowych, błogosławionych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w miłości, spokoju, na łonie rodziny. By dla osób samotnych nie zabrakło miłości. Składam życzenia noworoczne. By w  2015 roku nikomu nie zabrakło pomocy drugiej osoby.

            Wójt Andrzej Gąsior, radni Grażyna Wojtachnia i Łukasz Nowak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Moruś-Mergalska dyrektor GOK Piotr Sepioło podzielili się ze wszystkimi opłatkiem, wysłuchali kolęd. Zaproszeni goście otrzymali paczki świąteczne.

Organizatorami spotkania byli pracownicy GOPS, GOK. Pomogły panie z KGW Modrzewianki, Chełmowianki, panie z KGW z Mirocic, Baszowic.

             Wszyscy dzielą się opłatkiem

Przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem wójt Andrzej Gąsior, radni, pracownicy Urzędu Gminy uczestniczą w wielu spotkaniach świątecznych. Najwięcej z nich odbywa się w szkołach, gdzie dzieci występują w jasełkach. Przychodzą rodzice, dziadkowie. Bardzo piękne spotkania organizują też Koła Gospodyń Wiejskich, różne stowarzyszenia, instytucje. Wójt Andrzej Gąsior stara się w nich uczestniczyć. Jeśli mu czas nie pozwala, reprezentują go pracownicy gminy. Wszyscy składają sobie życzenia świąteczne, noworoczne.

            - To są spotkania otwarte, integracyjne – mówi wójt Andrzej Gąsior. - One jednoczą ludzi, pozwalają rozmawiać o jedności, wspólnocie. Wszyscy mogą w nich uczestniczyć i podzielić się opłatkiem.

 

czytano: 4118 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-12-22 11:16:23

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"