Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wigilia dla samotnych

Wigilia dla samotnych

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek, 19 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbyła się wigilia dla osób samotnych, bezdomnych, opuszczonych.

             Pan Jezus przychodzi do biednych i bogatych  

Na spotkanie przybyło około 60 osób z terenu gminy. Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Koła Gospodyń Wiejskich Modrzewianki podawały tradycyjne, postne potrawy wigilijne: zupę grzybową z łazankami, rybę po grecku, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie po kaszubsku, śledzie w occie, paluchy z makiem, makaron z makiem. Były owoce, soki, woda mineralna, kawa, herbata.

            - Cieszę się, że przybyliście na spotkanie, by podzielić się symbolicznym opłatkiem – zwrócił się do zaproszonych osób wójt Andrzej Gąsior. -  Kiedy rodzi się Pan Jezus, przychodzi do ludzi biednych i bogatych, do zdrowych i chorych, do dzieci i dorosłych, do niewykształconych i wykształconych, bez względu na stan majątkowy, pochodzenie, zdrowie, wiek, wykształcenie. Jesteśmy równi dla Pana Boga. Składam wszystkim jak najserdeczniejsze życzenia, wspólnych chwil spędzonych przy wigilijnym stole, zdrowych, błogosławionych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w miłości, spokoju, na łonie rodziny. By dla osób samotnych nie zabrakło miłości. Składam życzenia noworoczne. By w  2015 roku nikomu nie zabrakło pomocy drugiej osoby.

            Wójt Andrzej Gąsior, radni Grażyna Wojtachnia i Łukasz Nowak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Moruś-Mergalska dyrektor GOK Piotr Sepioło podzielili się ze wszystkimi opłatkiem, wysłuchali kolęd. Zaproszeni goście otrzymali paczki świąteczne.

Organizatorami spotkania byli pracownicy GOPS, GOK. Pomogły panie z KGW Modrzewianki, Chełmowianki, panie z KGW z Mirocic, Baszowic.

             Wszyscy dzielą się opłatkiem

Przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem wójt Andrzej Gąsior, radni, pracownicy Urzędu Gminy uczestniczą w wielu spotkaniach świątecznych. Najwięcej z nich odbywa się w szkołach, gdzie dzieci występują w jasełkach. Przychodzą rodzice, dziadkowie. Bardzo piękne spotkania organizują też Koła Gospodyń Wiejskich, różne stowarzyszenia, instytucje. Wójt Andrzej Gąsior stara się w nich uczestniczyć. Jeśli mu czas nie pozwala, reprezentują go pracownicy gminy. Wszyscy składają sobie życzenia świąteczne, noworoczne.

            - To są spotkania otwarte, integracyjne – mówi wójt Andrzej Gąsior. - One jednoczą ludzi, pozwalają rozmawiać o jedności, wspólnocie. Wszyscy mogą w nich uczestniczyć i podzielić się opłatkiem.

 

czytano: 3436 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 22 grudnia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Góry Świętokrzyskie Rudki Łysa Góra Milanowska Wólka Emeryk Św. Krzyż Turystyka Andrzej Gąsior Stara Słupia Dębniak Dymarki Baszowice Jeleniów Nowa Słupia Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej