Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Ostatnia sesja w 2014 roku

Ostatnia sesja w 2014 roku

wielkość tekstu:A | A | A

Podczas ostatniej sesji w 2014 roku radni podjęli kilka uchwał, które dotyczyły budżetu. Wójt Andrzej Gąsior mówił o priorytetach w nowym roku, największych inwestycjach i wyzwaniach.  

            Radni wprowadzili do budżetu środki finansowe, które pojawiły się w ostatniej chwili.  Były to przede otrzymane subwencje, pieniądze wynikające z ostatnich rozliczeń. Skarbnik gminy musi je rozliczyć do końca roku. Ostatecznie plan dochodów w 2014 rok wyniósł 33,221 mln zł, plan wydatków – 33,632 mln zł. Deficyt określa kwota 310 tys. zł.

            - Dobrze, że zmniejszyło się zadłużenie – powiedział wójt Andrzej Gąsior. - Prognozowano je na 15,580 mln zł. Wyszło znacznie mniejsze, 13,8 mln zł. To może tylko cieszyć. Zadłużenie, chociaż spadło, jest spore. Jest poniżej 50 proc., ale wolnych środków za dużo nie ma. Musimy się podpierać pieniędzmi zewnętrznymi. Kwoty zaplanowane na 2015 r. nie są wystarczające

            Wójt Andrzej Gąsior podkreślił, że należy się przyjrzeć nowemu budżetowi, który został zaprojektowany przez poprzednią Radę Gminy i poprzedniego wójta. - Wielkiego wpływu na jego ustalanie nie mam – nie ukrywał wójt. - Z pewnością jednak w ciągu roku pojawią się zmiany. Może nie będą drastyczne, ale wynikną z innego spojrzenia na finanse gminy.  

            Największym priorytetem na 2015 rok, zdaniem Andrzeja Gąsiora, jest kanalizacja. Do tej pory wykonywano ją trochę chaotycznie. Nowy wójt będzie się starał, by była bardziej koncepcyjna. Priorytetem jest rozwój Nowej Słupi, turystyka, wszystko to, co zgłaszają mieszkańcy - drogi, oświetlenie. To sprawy bardzo istotne dla życia ludzi.  

            Podczas sesji wójt Andrzej Gąsior powiedział, że wszyscy pracują na rzecz gminy, dla dobra mieszkańców. Bardzo ważną osobą jest każdy sołtys, każdy radny. To role nie do przecenienia. Za ich sprawowanie są pieniądze, ale liczy się dobro mieszkańców. Często są to zadania wykonywane społecznie. - Dlatego życzę wam, by ta praca przynosiła wam owoce, satysfakcję, a mieszkańcom zadowolenie. Życzę państwu wszystkiego najlepszego w nowym 2015 roku.

Radni złożyli także życzenia imieninowe przewodniczącemu Sylwestrowi Kozłowskiemu. Symboliczne lampka szampana zakończyła sesję.                           

czytano: 1640 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 stycznia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Emeryk Dębniak Baszowice Andrzej Gąsior Kielce Milanowska Wólka Rudki Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Dymarki Rekreacja Św. Krzyż Jeleniów Stara Słupia Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej