Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Ostatnia sesja w 2014 roku

Strona główna » Aktualności » Ostatnia sesja w 2014 roku

wielkość tekstu: A | A | A

Podczas ostatniej sesji w 2014 roku radni podjęli kilka uchwał, które dotyczyły budżetu. Wójt Andrzej Gąsior mówił o priorytetach w nowym roku, największych inwestycjach i wyzwaniach.  

            Radni wprowadzili do budżetu środki finansowe, które pojawiły się w ostatniej chwili.  Były to przede otrzymane subwencje, pieniądze wynikające z ostatnich rozliczeń. Skarbnik gminy musi je rozliczyć do końca roku. Ostatecznie plan dochodów w 2014 rok wyniósł 33,221 mln zł, plan wydatków – 33,632 mln zł. Deficyt określa kwota 310 tys. zł.

            - Dobrze, że zmniejszyło się zadłużenie – powiedział wójt Andrzej Gąsior. - Prognozowano je na 15,580 mln zł. Wyszło znacznie mniejsze, 13,8 mln zł. To może tylko cieszyć. Zadłużenie, chociaż spadło, jest spore. Jest poniżej 50 proc., ale wolnych środków za dużo nie ma. Musimy się podpierać pieniędzmi zewnętrznymi. Kwoty zaplanowane na 2015 r. nie są wystarczające

            Wójt Andrzej Gąsior podkreślił, że należy się przyjrzeć nowemu budżetowi, który został zaprojektowany przez poprzednią Radę Gminy i poprzedniego wójta. - Wielkiego wpływu na jego ustalanie nie mam – nie ukrywał wójt. - Z pewnością jednak w ciągu roku pojawią się zmiany. Może nie będą drastyczne, ale wynikną z innego spojrzenia na finanse gminy.  

            Największym priorytetem na 2015 rok, zdaniem Andrzeja Gąsiora, jest kanalizacja. Do tej pory wykonywano ją trochę chaotycznie. Nowy wójt będzie się starał, by była bardziej koncepcyjna. Priorytetem jest rozwój Nowej Słupi, turystyka, wszystko to, co zgłaszają mieszkańcy - drogi, oświetlenie. To sprawy bardzo istotne dla życia ludzi.  

            Podczas sesji wójt Andrzej Gąsior powiedział, że wszyscy pracują na rzecz gminy, dla dobra mieszkańców. Bardzo ważną osobą jest każdy sołtys, każdy radny. To role nie do przecenienia. Za ich sprawowanie są pieniądze, ale liczy się dobro mieszkańców. Często są to zadania wykonywane społecznie. - Dlatego życzę wam, by ta praca przynosiła wam owoce, satysfakcję, a mieszkańcom zadowolenie. Życzę państwu wszystkiego najlepszego w nowym 2015 roku.

Radni złożyli także życzenia imieninowe przewodniczącemu Sylwestrowi Kozłowskiemu. Symboliczne lampka szampana zakończyła sesję.                           

czytano: 2223 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2015-01-02 09:12:06

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"