Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Najsympatyczniejsza klasa ze szkoły w Nowej ...

Najsympatyczniejsza klasa ze szkoły w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Klasa I b ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi zwyciężyła w plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę I w powiecie kieleckim oraz została laureatką 2 miejsca w regionie.

Nie dokucza, nie bije się z kolegami, jest grzeczny, lubiany i sam lubi innych– taką definicję sympatycznej osoby stworzyli uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi. Dobrze wiedzą , co się pod tym kryje, ponieważ to oni zdobyli tytuł Najsympatyczniejszej Klasy w powiecie kieleckim. Niewiele głosów zabrakło, żeby wygrali też w całym województwie świętokrzyskim, gdzie ostatecznie zajęli drugą lokatę.

Wychowawczyni klasy I b, Agnieszka Zuba, o swojej klasie i plebiscycie mówi: Moi uczniowie to rzeczywiście bardzo sympatyczna klasa. Znamy się dość długo, ponieważ wcześniej pracowałam z tymi dziećmi w „zerówce”. To fajna klasa. Jeśli chodzi o naukę , bardzo zróżnicowana, ale pod względem zachowania nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Relacje między dziećmi układają się dobrze, podobnie wygląda współpraca na linii: szkoła – rodzice. Jest naprawdę znakomita. O cokolwiek bym nie poprosiła, rodzice wyprzedzają moje prośby. To z inicjatywy rodziców I b włączyła się do walki w plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę. Szczególnie zaangażowana była jedna mama. Prosiła, by nie podawać jej nazwiska, ale to ona była siłą sprawczą, ona motywowała nas wszystkich. Największe emocje były pod koniec zabawy. Do godziny 24 byłam z  mamą „na telefonie”. Patrzyłam, jak przebiega rywalizacja. Naszym najpoważniejszym konkurentem była Szkoła Podstawowa z Korzecka. Jeszcze 10 minut przed końcem głosowania nie było wiadomo, która z klas wygra. Zwyciężyła nasza. Ale ten sukces to zasługa rodziców, a zwłaszcza tej mamy. Pewnie, że za te pieniądze, które zainwestowaliśmy w głosy, moglibyśmy sami zorganizować wycieczkę, jednak nie tylko o nagrodę chodziło. Jeszcze ważniejszą sprawą była integracja rodziców i okazało się, że one jest. Sprawdziliśmy się.

Klasa I b ze szkoły w Nowej Słupi zdobyła 26 699 głosów wyprzedzając o 1441 SP z Korzecka. Ten wynik dał jej zwycięstwo w powiecie i drugie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. wiosną uczniowie pojadą w nagrodę do Jura Parku w Bałtowie i do Parku Miniatur w Krajnie.

Artykuł pochodzi ze SP w Nowej Słupi

czytano: 1599 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 stycznia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Milanowska Wólka Łysa Góra Stara Słupia Nowa Słupia Emeryk Jeleniów Baszowice Dębniak Andrzej Gąsior Dymarki Rudki Kielce Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej