Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych - ...

Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych - relacja

wielkość tekstu:A | A | A

28 stycznia 2015r w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XVII Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych. Wzięło w nim udział  osiem placówek oświaty z terenu naszej gminy.

    Jako pierwsze wystąpiły „Aniołki” z przedszkola w Rudkach  ze spektaklem  pt. „Była noc” -historię, jak do Betlejem przybywa Józef z Maryją i narodzonym Jezuskiem. Do szopy idą pasterze, trzej królowie,  którzy składają pokłon i dary. Dzieci z przedszkola zaprezentowały się nadzwyczaj uroczo a do spektaklu przygotowały ich panie: Magdalena Graba, Bożena Dwojewska i Marta Miernik.

     Po „Aniołkach” na scenie pojawiły się „Krasnale” czyli zespół teatralny ze Szkoły w Pokrzywiance, jak zawsze w przepięknie wykonanych strojach, na uwagę zasługiwały zwłaszcza „zwierzątka”. Publiczności szczególnie spodobali się pastuszkowie, którzy  „wyposażeni” byli we współczesny sprzęt do „obrony” Dzieciątka Jezus. Spektakl nosił tytuł „I znów się spełnił cud” a przygotowały go razem z dziećmi panie: Wanda Cichońska, Beata Kozłowska i Emilia Spelak.

     Szkoła Podstawowa z Paprocic przedstawiła jasełka noszące tytuł „Niebu na chwałę”. Atutem przedstawienia był śpiew wykonywany głównie na żywo. Muzycznie uczniów przygotował pan Andrzej Budziński, a o resztę inscenizacji zadbały panie: Elżbieta Miśkiewicz i Beata Dwojewska.

     „Maleńka miłość w żłobie śpi” to tytuł wzruszającego spektaklu wykonanego przez Zespół Teatralny ze Szkoły Podstawowej w Jeleniowie. Dzieci były spontaniczne, wspaniale pokazały swe umiejętności aktorskie i wokalne. Program przygotowały panie: Urszula Ćwik i Anna Borowiec.

     Pod kierunkiem pani Anny Majzel uczniowie klas V – VI Szkoły Podstawowej w Starej Słupi przygotowały przedstawienie pt. „Znów się rodzi” oparty głównie o recytację i śpiew. Ten poetycki program wzbudził wzruszenie publiczności, a szczególnie pięknie zaśpiewał Igor Sala z „Wesołej Gromady” bo tak właśnie nazywa się grupa teatralna ze Starej Słupi.

     Zespól Szkół w Rudkach pokazał nam „Bajkowe Jasełka” przygotowane przez klasy O-III,  pod opieką pań: Barbary Jadwidzic, Renaty Wojtasik, Marianny Brzezińskiej, Iwony Zarosy i Agnieszki Rogula. I właśnie bajkowe postacie, takie jak: Jaś i Małgosia, Smerfetka, Pszczółka Maja, Czerwony Kapturek, Pinokio i wiele innych  składały dary do stóp maleńkiego Jezuska.

      Jako ostatni wystąpili przedstawiciele Zespołu Szkół w Nowej Słupi, grupa teatralna pod nazwa „Małe Aniołki”, którą tworzą uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej. Zaprezentowali przedstawienie pt. „Mały Pastuszek”. Towarzyszył im chór szkolny śpiewając kolędy i pastorałki przy akompaniamencie czteroosobowego zespołu muzycznego, który tworzyli również uczniowie tej szkoły. O oprawę muzyczną zadbał pan Jacek Góra, a spektakl przygotowała pani Krystyna Banaczek przy pomocy księdza Stanisława Bożętki.

  

czytano: 1886 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Rudki Andrzej Gąsior Nowa Słupia Jeleniów Baszowice Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Dębniak Turystyka Milanowska Wólka Stara Słupia Emeryk Dymarki Rekreacja Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej