Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Stanisław Cisłowski ponownie został wybrany ...

Stanisław Cisłowski ponownie został wybrany sołtysem Dębna.

wielkość tekstu:A | A | A

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 30 stycznia 2015 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Wiśniowe Wzgórze” w Dębnie mieszkańcy w głosowaniu tajnym wybrali ponownie na swojego sołtysa Stanisława Cisłowskiego. Zgodnie ze Statutem sołectwa Stanisław Cisłowski na początku Zebrania Wiejskiego złożył sprawozdanie z działalności za poprzednią kadencję.

Zebranie sprawnie poprowadził  Józef Leszisz.  103 mieszkańców Dębna wybierało  spośród trzech kandydatur. Oprócz Stanisława Cisłowskiego (64 ważnych głosów) zgłoszono kandydatury Agnieszki Duś (29 ważnych głosów) oraz Karola Bzymka 8 (ważnych głosów). 2 głosy były nieważne. Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie Kopeć Anna, Jabko Dorota oraz Bzymek Marian.

Po wyborze na kolejną kadencję na sołtysa, Stanisław Cisłowski podziękował mieszkańcom za zaufanie. W swoim krótkim wystąpieniu zadeklarował ścisłą współpracę z Wójtem  Gminy oraz Radnym Gminy Jerzym Domańskim na rzecz poprawy warunków życia w sołectwie. 

Tuż po głosowaniu na sołtysa odbyło się kolejne głosowanie do Rady Sołeckiej Dębna.  Do Rady Sołeckiej weszli: Buczek Jan – 55  ważnych głosów, Górecka Krystyna – 70 ważnych głosów, Kita Kazimierz – 54 ważne głosy oraz Markiewicz Tadeusz – 55 ważne głosy.  W wyborach startował także Jabko Janusz, który otrzymał najmniejszą liczbę głosów – 52 i nie wszedł do Rady Sołeckiej. Zgodnie ze statutem Sołectwa Dębno – Radę Sołecką stanowi jej 5 przedstawicieli.  Przewodniczący czyli Sołtys oraz  4 członków.

W swoim wystąpieniu obecny na spotkaniu Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior informował  społeczeństwo Dębna o planach inwestycyjnych gminy oraz odpowiadał na pytania mieszkańców w zakresie dowozu uczniów do szkoły, przebudowy dróg , planach budowy świetlicy wiejskiej w Dębnie czy projekcie budowy sieci Internetu szerokopasmowego realizowanego przez Województwo Świętokrzyskie.

 

czytano: 1569 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Kielce Nowa Słupia Jeleniów Rudki Dębniak Łysa Góra Św. Krzyż Stara Słupia Baszowice Rekreacja Turystyka Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej