Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Józef Świetlik sołtysem Jeziorka.

Józef Świetlik sołtysem Jeziorka.

wielkość tekstu:A | A | A

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 3 lutego 2015 r.  mieszkańcy Jeziorka w głosowaniu tajnym zdecydowali większością głosów o wyborze Józefa Świetlika na swojego sołtysa.

Swoje karty do głosowania oddało 182 mieszkańców sołectwa Jeziorko, z czego 7 głosów uznano za nieważne. Na kandydaturą Józefa Świetlika oddano 124 głosy ważne, a na kontrkandydata Franciszka Cisłowskiego 51 głosów ważnych.

Zebranie prowadził Zdzisław Dudzic – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeziorku.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Główczyńska Małgorzata, Szumielewicz Anna oraz Danuta Piekarz.

Zgodnie ze statutem sołectwa Józef Świetlik złożył sprawozdanie za ubiegłą kadencję i odpowiadał na pytania mieszkańców.

Po wyborze na sołtysa, na kolejną już czwartą kadencję, Józef Świetlik podziękował mieszkańcom Jeziorka za wybór.  

Tuż po głosowaniu na sołtysa odbyło się kolejne głosowanie do Rady Sołeckiej Jeziorka. 
Do Rady Sołeckiej weszli: Trepka Danuta – 32  ważne głosy, Kulpiński Leszek – 39 ważnych głosów, Kurpińska Monika – 36 ważnych głosów oraz Trepka Marian – 29 ważnych głosów.  W wyborach startował także Skowron Zygmunt, który otrzymał najmniejszą liczbę głosów – 28 i nie wszedł do Rady Sołeckiej. Zgodnie ze statutem Sołectwa Jeziorko – Radę Sołecką stanowi jej 5 przedstawicieli.  Przewodniczący czyli Sołtys oraz  4 członków.

W przerwie pomiędzy głosowaniami głos zabierali zaproszeni goście: radni powiatu kieleckiego, Danuta Żebrowska oraz Marek Partyka.

W swoim wystąpieniu obecny na spotkaniu Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior złożył ustne sprawozdanie z dotychczasowej działalności. Dzielił się z mieszkańcami uwagami na temat funkcjonowania Gminy. Poinformował, że w Urzędzie Gminy i w jednostkach organizacyjnych gminy odbywa się audyt wewnętrzny, który ma zobrazować gospodarkę finansową gminy, potencjał organizacyjny jednostek do prawidłowego wykonywania zadań samorządowych również pod kątem pozyskiwania środków zewnętrznych na dalsze inwestycje gminne.

Wójt informował również o nieprawidłowościach przy budowie hali sportowej i skutkującymi w tym zakresie konsekwencjami prawnymi. Zakomunikował mieszkańcom sołectwa, że priorytetem inwestowania będzie skanalizowanie miejscowości oraz dalsza przebudowa odcinków dróg gminnych, a na potrzeby ludności w Urzędzie Gminy zostanie już niebawem otworzony punkt bezpłatnych porad prawnych.

 

czytano: 2292 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Rudki Dymarki Św. Krzyż Kielce Stara Słupia Baszowice Rekreacja Nowa Słupia Andrzej Gąsior Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Turystyka Jeleniów Emeryk Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej