Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Stary - nowy sołtys w Milanowskiej Wólce

Stary - nowy sołtys w Milanowskiej Wólce

wielkość tekstu:A | A | A

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 5 lutego 2015 r.  mieszkańcy Milanowskiej Wólki wybrali na sołtysa Adama Sałatę. W zebraniu uczestniczyło i zagłosowało 48 mieszkańców sołectwa.

Adam Sałata uzyskał 35 głosów, a na Łukasza Zakrzewskiego zagłosowało 11 mieszkańców. Dwa głosy były nieważne.

Zebranie prowadziła Małgorzata Krogulec.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie Tomasz Ponikowski, Marianna Bzymek, Kałuża Jan.

Mieszkańcy zdecydowali, że ich Rada Sołecka będzie się składać z 3 przedstawicieli. Zgodnie ze statutem sołectwa Przewodniczącym Rady jest Sołtys. Dokonywano zatem wyboru tylko jej dwóch członków.
Po tajnym głosowaniu do Rady Sołeckiej weszli: Zofia Zakrzewska – 30 głosów, Jerzy Kozera 25 głosów.  Startujący do Rady Sołeckiej Henryk Sałata uzyskał 24 głosy i nie wszedł do Rady.

     W przerwie pomiędzy głosowaniami licznie zabierali głos mieszkańcy Milanowskiej Wólki zawracając uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa na drodze w kierunku Łagowa. Pytali również obecnego na zebraniu wójta Andrzeja Gąsiora o kwestie związane z kanalizacją wsi czy remontem dróg lokalnych.  
      Wójt wyjaśnił mieszkańcom, że sprawa kanalizacji wymaga kompleksowego spojrzenia na problem ochrony środowiska w skali całej gminy, przed wszystkim pod kątem wyboru optymalnego sposobu przesyłu i odbioru ścieków komunalnych. Dalej gospodarz gminy zapewniał, że w tym celu zostaną wykonane odpowiednie ekspertyzy techniczne.
      Wójt poinformował, że  w ramach programu usuwania klęsk żywiołowych, remont drogi w Milanowskiej Wólce w stronę Pana Gwardysia uzyskał priorytet wykonywalności i został już zgłoszony do Ministra Administracji Cyfryzacji.  Obecnie gmina czeka na uruchomienie środków finansowych przez Ministerstwo.

Głos zabierali również zaproszeni goście. Radni powiatu kieleckiego Danuta Żebrowska oraz Marek Partyka podziękowali mieszkańcom Milanowskiej Wólki za zaufanie i oddane głosy w wyborach samorządowych. Zadeklarowali interesowanie się sprawami sołectwa, wszechstronną pomoc i współpracę w rozwiązywaniu problemów wsi.

 

czytano: 4849 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Św. Krzyż Jeleniów Rekreacja Rudki Emeryk Łysa Góra Baszowice Kielce Turystyka Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej