Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Urszula Kozłowska wybrana sołtysem Dębniaka.

Strona główna » Aktualności » Urszula Kozłowska wybrana sołtysem Dębniaka.

wielkość tekstu: A | A | A

W kameralnej i wyjątkowo ciepłej atmosferze odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej w Dębniaku.

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 12 lutego 2015 r.  mieszkańcy Dębniaka wybrali ponownie na swojego sołtysa Urszulę Kozłowską, która była jedyną kandydatką.

 

W zebraniu uczestniczyło i głosowało 37 mieszkańców sołectwa.

Zebranie prowadził Leon Baradziej.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie: Urszula Wojciechowska, Władysław Jegiełło oraz Magdalena Majecka.

Mieszkańcy zdecydowali, że ich Rada Sołecka składać się będzie z 3 przedstawicieli. Zgodnie ze statutem sołectwa Przewodniczącym Rady jest Sołtys. Dokonywano zatem wyboru tylko jej dwóch członków. Po tajnym głosowaniu do Rady Sołeckiej weszli: Andrzej Baradziej oraz Bożena Sitarska, którzy zgodnie otrzymali po 36 głosów.

W przerwie pomiędzy głosowaniami mieszkańcy Dębniaka dzielili się swoimi uwagami na temat problemów wsi. Na pierwszy plan wysuwano postulaty zapewnienia bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej na odcinku Łagów – Milanowska Wólka. W ostatnim czasie doszło na wspomnianej trasie do kilku groźnych wypadków, również z udziałem pieszych. Wójt Gminy Nowa Słupia poinformował, że wspomniana droga będzie przebudowywana w ramach tzw. ścieżki rowerowej –Szydłów –Milanowska Wólka. W sprawie budowy poboczy przeznaczonych dla ruchu pieszych podjęto już rozmowy z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Dla optymalizacji kosztów zaprojektowania ciągów pieszych cztery gminy – Szydłów, Raków, Łagów oraz Nowa Słupia,  mają zlecieć opracowanie wspólnej dokumentacji. Prawdopodobnie oprócz kosztów projektu gminy będą musiały również finansowo partycypować w kosztach budowy „chodników”. Problemem inwestycji pozostaje również dosyć wąski pas drogowy.  Interesowano się także sprawą kanalizacji sołectwa czy remontami dróg gminnych.

 

 

czytano: 2835 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2015-02-13 09:17:23

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"