Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Urszula Kozłowska wybrana sołtysem Dębniaka.

Urszula Kozłowska wybrana sołtysem Dębniaka.

wielkość tekstu:A | A | A

W kameralnej i wyjątkowo ciepłej atmosferze odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej w Dębniaku.

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 12 lutego 2015 r.  mieszkańcy Dębniaka wybrali ponownie na swojego sołtysa Urszulę Kozłowską, która była jedyną kandydatką.

 

W zebraniu uczestniczyło i głosowało 37 mieszkańców sołectwa.

Zebranie prowadził Leon Baradziej.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie: Urszula Wojciechowska, Władysław Jegiełło oraz Magdalena Majecka.

Mieszkańcy zdecydowali, że ich Rada Sołecka składać się będzie z 3 przedstawicieli. Zgodnie ze statutem sołectwa Przewodniczącym Rady jest Sołtys. Dokonywano zatem wyboru tylko jej dwóch członków. Po tajnym głosowaniu do Rady Sołeckiej weszli: Andrzej Baradziej oraz Bożena Sitarska, którzy zgodnie otrzymali po 36 głosów.

W przerwie pomiędzy głosowaniami mieszkańcy Dębniaka dzielili się swoimi uwagami na temat problemów wsi. Na pierwszy plan wysuwano postulaty zapewnienia bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej na odcinku Łagów – Milanowska Wólka. W ostatnim czasie doszło na wspomnianej trasie do kilku groźnych wypadków, również z udziałem pieszych. Wójt Gminy Nowa Słupia poinformował, że wspomniana droga będzie przebudowywana w ramach tzw. ścieżki rowerowej –Szydłów –Milanowska Wólka. W sprawie budowy poboczy przeznaczonych dla ruchu pieszych podjęto już rozmowy z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Dla optymalizacji kosztów zaprojektowania ciągów pieszych cztery gminy – Szydłów, Raków, Łagów oraz Nowa Słupia,  mają zlecieć opracowanie wspólnej dokumentacji. Prawdopodobnie oprócz kosztów projektu gminy będą musiały również finansowo partycypować w kosztach budowy „chodników”. Problemem inwestycji pozostaje również dosyć wąski pas drogowy.  Interesowano się także sprawą kanalizacji sołectwa czy remontami dróg gminnych.

 

 

czytano: 1825 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Rudki Św. Krzyż Kielce Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Rekreacja Dymarki Baszowice Milanowska Wólka Jeleniów Dębniak Turystyka Łysa Góra Andrzej Gąsior Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej