Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

PROJEKT COMENIUS - WIEM, CO JEM

Strona główna » Aktualności » PROJEKT COMENIUS - WIEM, CO JEM

wielkość tekstu: A | A | A

5 lutego 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbył się pokaz przedstawienia przygotowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Nowej Słupi w ramach projektu Comenius „Wiem, co jem”. W ubiegłym roku, grupa uczniów pod kierunkiem Ewy Kowalskiej napisała scenariusz oraz wystawiła sztukę teatralną o zdrowym odżywianiu. Kostiumy oraz dekoracje przygotowała Izabela Gawlik, a oprawę muzyczną Jacek Góra.

Teraz postanowiliśmy pokazać sztukę szerszej publiczności, by w ciekawej formie zaprezentować  środowisku nasze spostrzeżenia i wnioski  wynikające z pracy nad projektem.  Do GOK-u zaproszeni zostali dyrektorzy, uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół z terenu gminy Nowa Słupia, a także przedstawiciele władz lokalnych. Przybyło ponad 200 osób ze Szkół Podstawowych w Jeleniowie, Starej Słupi, Jeziorku, Mirocicach i Pokrzywiance oraz z Zespołów Szkół w Paprocicach, Rudkach i Nowej Słupi. Czekając na spektakl, goście mogli w holu przed salą widowiskową obejrzeć relację fotograficzną ze spotkań roboczych w Hiszpanii, Włoszech i Francji oraz gazetki tematyczne dotyczące wszystkich czterech projektów realizowanych w naszej szkole.

Dyrektor Małgorzata Jakubczyk powitała zebranych i przybliżyła tematykę trzech poprzednich projektów Comenius realizowanych w naszej szkole od 2006 roku. Koordynator obecnego projektu, Ewa Mądzik-Błosińska, krótko przedstawiła jego cele oraz dotychczas zrealizowane działania i omówiła przebieg odbytych spotkań roboczych. Następnie zaprosiła wszystkich do obejrzenia przestawienia, którego scenariusz  oparty został na wynikach naszych badań   dotyczących składników odżywczych w najpopularniejszych wśród dzieci i młodzieży potrawach i  produktach spożywczych tak chętnie przez nich kupowanych.  Na oczach widzów odbyła się więc „prawdziwa” rozprawa sądowa, w której  pozwanymi były: słodycze z lizakiem na czele, pizza, parówka – główny składnik hot dogów – oraz chipsy i frytki.

 Po występie otrzymaliśmy podziękowania od Danuty Żebrowskiej, przedstawiciela Organu Prowadzącego, a także od nauczycieli obecnych na sali. Dostrzeżono, że nasz krótki spektakl był dowcipny i trafiał w sedno problemów żywieniowych, z jakimi się borykają współcześni konsumenci. Występ podobał się też młodzieży. Widzowie obiecywali, że od dziś będą uważniej czytać etykiety towarów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim aktorom i dziękujemy za wspaniały występ!

                                                                                                                            

koordynator projektu Comenius

 

czytano: 1859 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2015-02-13 09:43:18

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"