Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » PROJEKT COMENIUS - WIEM, CO JEM

PROJEKT COMENIUS - WIEM, CO JEM

wielkość tekstu:A | A | A

5 lutego 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbył się pokaz przedstawienia przygotowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół w Nowej Słupi w ramach projektu Comenius „Wiem, co jem”. W ubiegłym roku, grupa uczniów pod kierunkiem Ewy Kowalskiej napisała scenariusz oraz wystawiła sztukę teatralną o zdrowym odżywianiu. Kostiumy oraz dekoracje przygotowała Izabela Gawlik, a oprawę muzyczną Jacek Góra.

Teraz postanowiliśmy pokazać sztukę szerszej publiczności, by w ciekawej formie zaprezentować  środowisku nasze spostrzeżenia i wnioski  wynikające z pracy nad projektem.  Do GOK-u zaproszeni zostali dyrektorzy, uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół z terenu gminy Nowa Słupia, a także przedstawiciele władz lokalnych. Przybyło ponad 200 osób ze Szkół Podstawowych w Jeleniowie, Starej Słupi, Jeziorku, Mirocicach i Pokrzywiance oraz z Zespołów Szkół w Paprocicach, Rudkach i Nowej Słupi. Czekając na spektakl, goście mogli w holu przed salą widowiskową obejrzeć relację fotograficzną ze spotkań roboczych w Hiszpanii, Włoszech i Francji oraz gazetki tematyczne dotyczące wszystkich czterech projektów realizowanych w naszej szkole.

Dyrektor Małgorzata Jakubczyk powitała zebranych i przybliżyła tematykę trzech poprzednich projektów Comenius realizowanych w naszej szkole od 2006 roku. Koordynator obecnego projektu, Ewa Mądzik-Błosińska, krótko przedstawiła jego cele oraz dotychczas zrealizowane działania i omówiła przebieg odbytych spotkań roboczych. Następnie zaprosiła wszystkich do obejrzenia przestawienia, którego scenariusz  oparty został na wynikach naszych badań   dotyczących składników odżywczych w najpopularniejszych wśród dzieci i młodzieży potrawach i  produktach spożywczych tak chętnie przez nich kupowanych.  Na oczach widzów odbyła się więc „prawdziwa” rozprawa sądowa, w której  pozwanymi były: słodycze z lizakiem na czele, pizza, parówka – główny składnik hot dogów – oraz chipsy i frytki.

 Po występie otrzymaliśmy podziękowania od Danuty Żebrowskiej, przedstawiciela Organu Prowadzącego, a także od nauczycieli obecnych na sali. Dostrzeżono, że nasz krótki spektakl był dowcipny i trafiał w sedno problemów żywieniowych, z jakimi się borykają współcześni konsumenci. Występ podobał się też młodzieży. Widzowie obiecywali, że od dziś będą uważniej czytać etykiety towarów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim aktorom i dziękujemy za wspaniały występ!

                                                                                                                            

koordynator projektu Comenius

 

czytano: 1195 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Nowa Słupia Kielce Stara Słupia Milanowska Wólka Rekreacja Jeleniów Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Andrzej Gąsior Rudki Emeryk Św. Krzyż Dębniak Turystyka Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej