Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Józef Gołębski wybrany sołtysem Baszowic na piątą kadencję

Strona główna » Aktualności » Józef Gołębski wybrany sołtysem Baszowic na piątą kadencję

wielkość tekstu: A | A | A

 W świetlicy wiejskiej w Baszowicach na zebraniu, które odbyło się 13 lutego 2015 r. mieszkańcy Baszowic wybrali ponownie na swojego sołtysa Józefa Gołębskiego. 

W zebraniu uczestniczyło i głosowało 110 mieszkańców sołectwa.

Zebranie prowadził Sylwester Spelak.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie: Anita Walczak, Jolanta Klusek oraz Joanna Lasek.

Mieszkańcy zdecydowali, że ich Rada Sołecka składać się będzie z 5 przedstawicieli. Zgodnie ze statutem sołectwa Przewodniczącym Rady jest Sołtys. Dokonywano zatem wyboru jej czterech członków. Po tajnym głosowaniu do Rady Sołeckiej weszli: Dariusz Krakowiak-72 głosy, Jacek Miśkiewicz- 85 głosów, Justyna Styczeń – 66 głosów oraz Mieczysław Gajewski – 52 głosy. Startujący do Rady Antoni Gajewski – 42 głosy oraz Justyna Głowacka – 46 głosów uzyskali najmniej głosów i nie weszli do Rady.

Sylwester Spelak odczytał słowo radnego Roberta Klefasa, który nie mógł być osobiście na zebraniu skierowane do mieszkańców Baszowic podsumowujące współpracę z sołtysem Józefem Gołębskim.

 Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior poinformował mieszkańców, że odbył się już przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 751 na odcinku Mirocice – Nowa Słupia Zakończenie prac drogowych zgodnie ze specyfikacją przewidziano na koniec września 2015 roku. Gmina Nowa Słupia przekazała pomoc rzeczową na wykonanie projektu w wysokości 52 tys. zł.

Sprawę koniecznych robót jakie powinny zostać wykonane podczas przebudowy przedstawił mieszkańcom Baszowic Robert Brodawka, pracownik firmy drogowej, który zobowiązał przekazać się odpowiednie pismo w tej sprawie do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Głos zabierali jeszcze radni powiatowi Danuta Żebrowska i Marek Partyka oraz Sylwester Kozłowski.

czytano: 2302 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2015-02-15 14:22:49

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"