Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Józef Gołębski wybrany sołtysem Baszowic na ...

Józef Gołębski wybrany sołtysem Baszowic na piątą kadencję

wielkość tekstu:A | A | A

 W świetlicy wiejskiej w Baszowicach na zebraniu, które odbyło się 13 lutego 2015 r. mieszkańcy Baszowic wybrali ponownie na swojego sołtysa Józefa Gołębskiego. 

W zebraniu uczestniczyło i głosowało 110 mieszkańców sołectwa.

Zebranie prowadził Sylwester Spelak.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie: Anita Walczak, Jolanta Klusek oraz Joanna Lasek.

Mieszkańcy zdecydowali, że ich Rada Sołecka składać się będzie z 5 przedstawicieli. Zgodnie ze statutem sołectwa Przewodniczącym Rady jest Sołtys. Dokonywano zatem wyboru jej czterech członków. Po tajnym głosowaniu do Rady Sołeckiej weszli: Dariusz Krakowiak-72 głosy, Jacek Miśkiewicz- 85 głosów, Justyna Styczeń – 66 głosów oraz Mieczysław Gajewski – 52 głosy. Startujący do Rady Antoni Gajewski – 42 głosy oraz Justyna Głowacka – 46 głosów uzyskali najmniej głosów i nie weszli do Rady.

Sylwester Spelak odczytał słowo radnego Roberta Klefasa, który nie mógł być osobiście na zebraniu skierowane do mieszkańców Baszowic podsumowujące współpracę z sołtysem Józefem Gołębskim.

 Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior poinformował mieszkańców, że odbył się już przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 751 na odcinku Mirocice – Nowa Słupia Zakończenie prac drogowych zgodnie ze specyfikacją przewidziano na koniec września 2015 roku. Gmina Nowa Słupia przekazała pomoc rzeczową na wykonanie projektu w wysokości 52 tys. zł.

Sprawę koniecznych robót jakie powinny zostać wykonane podczas przebudowy przedstawił mieszkańcom Baszowic Robert Brodawka, pracownik firmy drogowej, który zobowiązał przekazać się odpowiednie pismo w tej sprawie do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Głos zabierali jeszcze radni powiatowi Danuta Żebrowska i Marek Partyka oraz Sylwester Kozłowski.

czytano: 1741 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 15 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Jeleniów Stara Słupia Andrzej Gąsior Kielce Nowa Słupia Św. Krzyż Łysa Góra Rekreacja Rudki Góry Świętokrzyskie Dębniak Emeryk Baszowice Milanowska Wólka Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej