Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Jubileusz życia w Abstynencji

Strona główna » Aktualności » Jubileusz życia w Abstynencji

wielkość tekstu: A | A | A

14 lutego 2015 r. swój Jubileusz życia w Abstynencji obchodziło trzech członków Grupy AA „Emeryk”. Dla Sławomira Świetlika była to 9 rocznica, Henryka Łosickiego – 18 rocznica, a dla Henryka Kowalczyka – 25 rocznica.

Członkowie grup AA z gminy Nowa Słupia, Bodzentyna, Waśniowa, Łagowa zorganizowali sami to uroczyste spotkanie, które połączone zostało z zabawą ostatkową.

Spotkanie otworzył i poprowadził terapeuta grypy „Emeryk” Henryk Kowalczyk, który przedstawił drogi życiowe wychodzenia z nałogu alkoholowego Jubilatów. Wspomniał jak wiele zależy od nastawienia samego człowieka do walki z tą chorobą, i jak ważna w procesie terapeutycznym jest rodzina.

W imieniu uczestników spotkania głos zabrał Zastępca Wójta Gminy Włodzimierz Zaręba, który wspólnie z Danutą Żebrowską – Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazali w imieniu swoim i Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora okolicznościowe grawertony z mottem „Trzeźwość to szczęście, dobroć, tolerancja, miłość i pogoda ducha - to sens życia, to magia w Waszych sercach.”

Do życzeń dołączył się Mieczysław Kędzierski – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który wręczył Jubilatom słodkie upominki.  Głos zabrał również zaproszony na uroczystość Dariusz Skiba - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, który życzył wszystkim z uzależnieniami alkoholowymi wytrwałości, zrozumienia najbliższych i zwyczajnej ludzkiej życzliwości. Do osobistych życzeń dołączyło się wielu przyjaciół i znajomych Jubilatów.

Na Jubilatów czekała jeszcze jedna słodka niespodzianka. Na trzech przygotowanych na tę okazję tortach pojawiły się świeczki z cyframi symbolizującymi rocznicę abstynencji. Każdy z Jubilatów miał za zadanie przed zdmuchnięciem świecy pomyśleć życzenie.

Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnej kolacji i kilka godzin bawili się przy muzyce zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tak piękna, wzruszająca uroczystość uczy nas wszystkich szacunku do ludzi, którzy nie boją się otwarcie mówić o swoim problemie alkoholowym. Członkowie grup AA solidaryzują się ze sobą, tworzą jedną wielką rodzinę. Choć o ich sukcesie decyduje wiele czynników, to ich niezmiennym credo i wartością życiową zawsze jest i będzie człowiek i chęć niesienia mu pomocy.

 

czytano: 8040 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2015-02-16 10:30:33

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"