Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Jubileusz życia w Abstynencji

Jubileusz życia w Abstynencji

wielkość tekstu:A | A | A

14 lutego 2015 r. swój Jubileusz życia w Abstynencji obchodziło trzech członków Grupy AA „Emeryk”. Dla Sławomira Świetlika była to 9 rocznica, Henryka Łosickiego – 18 rocznica, a dla Henryka Kowalczyka – 25 rocznica.

Członkowie grup AA z gminy Nowa Słupia, Bodzentyna, Waśniowa, Łagowa zorganizowali sami to uroczyste spotkanie, które połączone zostało z zabawą ostatkową.

Spotkanie otworzył i poprowadził terapeuta grypy „Emeryk” Henryk Kowalczyk, który przedstawił drogi życiowe wychodzenia z nałogu alkoholowego Jubilatów. Wspomniał jak wiele zależy od nastawienia samego człowieka do walki z tą chorobą, i jak ważna w procesie terapeutycznym jest rodzina.

W imieniu uczestników spotkania głos zabrał Zastępca Wójta Gminy Włodzimierz Zaręba, który wspólnie z Danutą Żebrowską – Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazali w imieniu swoim i Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora okolicznościowe grawertony z mottem „Trzeźwość to szczęście, dobroć, tolerancja, miłość i pogoda ducha - to sens życia, to magia w Waszych sercach.”

Do życzeń dołączył się Mieczysław Kędzierski – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który wręczył Jubilatom słodkie upominki.  Głos zabrał również zaproszony na uroczystość Dariusz Skiba - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, który życzył wszystkim z uzależnieniami alkoholowymi wytrwałości, zrozumienia najbliższych i zwyczajnej ludzkiej życzliwości. Do osobistych życzeń dołączyło się wielu przyjaciół i znajomych Jubilatów.

Na Jubilatów czekała jeszcze jedna słodka niespodzianka. Na trzech przygotowanych na tę okazję tortach pojawiły się świeczki z cyframi symbolizującymi rocznicę abstynencji. Każdy z Jubilatów miał za zadanie przed zdmuchnięciem świecy pomyśleć życzenie.

Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnej kolacji i kilka godzin bawili się przy muzyce zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tak piękna, wzruszająca uroczystość uczy nas wszystkich szacunku do ludzi, którzy nie boją się otwarcie mówić o swoim problemie alkoholowym. Członkowie grup AA solidaryzują się ze sobą, tworzą jedną wielką rodzinę. Choć o ich sukcesie decyduje wiele czynników, to ich niezmiennym credo i wartością życiową zawsze jest i będzie człowiek i chęć niesienia mu pomocy.

 

czytano: 5798 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Stara Słupia Andrzej Gąsior Nowa Słupia Dymarki Emeryk Łysa Góra Kielce Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Rudki Baszowice Dębniak Jeleniów Św. Krzyż Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej