Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Uroczyste zakończenie realizacji projektu -Mała ...

Uroczyste zakończenie realizacji projektu -Mała szkoła-duże możliwości

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 13.02.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku uroczyście zakończono realizację projektu ,,Mała szkoła-duże możliwości” powstałego  we współpracy Stowarzyszenia Edukacja przez Internet i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka ,,Razem dla Wsi”.

Przedstawienie teatralno-taneczne w języku angielskim pt. ,,Alice’s Adventures in Wonderland” przygotowali uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie: panie Agata Jaworska, Agnieszka Bis i Barbara Sikora oraz pan Marek Telka.

,,Marzenia, nawet utopijne, mobilizują do realizacji pragnień” powiedział Dyrektor Szkoły Zdzisław Dudzic, który trafnie cytując Jan Okonia nawiązał do przedstawienia, a następnie powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności:

Panią Małgorzatę Stanioch – Radną Sejmiku Woj. Świętokrzyskiego a zarazem Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach; Przedstawicieli Stowarzyszenia Edukacja przez Internet z Kielc na czele z pełnomocnikiem Zarządu Panem Tomaszem Molędą; Pana Michała Piaseckiego – przewodniczącego Sieci Stowarzyszeń SYNERGIA; Panią Barbarę Turek – opiekuna projektu z ramienia Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego z Kielc; Proboszcza Parafii Dębno Marian Jakubowskiego; Zastępcę Wójta Gminy Nowa Słupia Włodzimierza Zarębę; Radnych Rady Powiatu Kieleckiego – Panią Danutę Żebrowską i Pana Marka Partykę; Radnych Rady Gminy Nowa Słupia – Pana Jerzego Domańskiego i Pana Józefa Świetlika; sponsorów naszej szkoły; Dyrektorów Szkół z terenu Gminy Nowa Słupia – Panią Lidię Kopycką, Panią Agnieszkę Kowalską, Pana Andrzeja Lauko; Panią Barbarę Biela – Księgarza z Nowej Słupi; Sołtysa Wsi Dębno – Pana Stanisława Cisłowskiego; Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka oraz nauczycieli naszej szkoły.

Dyrektor Szkoły Zdzisław Dudzic w krótkiej prezentacji przybliżył wszystkim historię powstania i realizacji projektu, a następnie podziękował osobom zaangażowanym w jego realizację. Pan Dyrektor wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Kingą Góźdź złożyli na ręce Pani Małgorzaty Stanioch i Pani Małgorzaty Zalińskiej – opiekuna z ramienia EPI oraz Pana Tomasza Molędy podziękowania oraz pamiątki.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu przedstawienia (poczęstunek i kostiumy) Pan Dyrektor skierował w stronę rodziców naszych uczniów.

,,Alicja w krainie czarów” Lewis Caroll to barwna opowieść z pogranicza snu i jawy. Główna bohaterka Alicja grana przez dwie uczennice (Oliwię Dwojewską i Zuzannę Bryłę) w pogoni za białym królikiem (Kacper Kuchniak) niespodziewanie trafia do fantastycznej i nieco dziwnej Krainy Czarów. W magicznym świecie poznaje bajkowe stwory i przeżywa niesamowite perypetie. Całość przedstawienia przeplatana była zapierającymi dech w piersiach występami młodych tancerek.

Spektakl spodobał się zgromadzonym na uroczystości widzom. Pozytywne opinie wygłaszali po wyjściu z przedstawienia, podziwiając grę aktorów, kostiumy, scenografię oraz świetną muzykę i choreografię.

czytano: 1782 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Dębniak Emeryk Baszowice Św. Krzyż Stara Słupia Łysa Góra Nowa Słupia Rekreacja Turystyka Milanowska Wólka Rudki Dymarki Andrzej Gąsior Kielce Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej