Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Uroczyste zakończenie realizacji projektu -Mała szkoła-duże możliwości

Strona główna » Aktualności » Uroczyste zakończenie realizacji projektu -Mała szkoła-duże możliwości

wielkość tekstu: A | A | A

Dnia 13.02.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku uroczyście zakończono realizację projektu ,,Mała szkoła-duże możliwości” powstałego  we współpracy Stowarzyszenia Edukacja przez Internet i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka ,,Razem dla Wsi”.

Przedstawienie teatralno-taneczne w języku angielskim pt. ,,Alice’s Adventures in Wonderland” przygotowali uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie: panie Agata Jaworska, Agnieszka Bis i Barbara Sikora oraz pan Marek Telka.

,,Marzenia, nawet utopijne, mobilizują do realizacji pragnień” powiedział Dyrektor Szkoły Zdzisław Dudzic, który trafnie cytując Jan Okonia nawiązał do przedstawienia, a następnie powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności:

Panią Małgorzatę Stanioch – Radną Sejmiku Woj. Świętokrzyskiego a zarazem Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach; Przedstawicieli Stowarzyszenia Edukacja przez Internet z Kielc na czele z pełnomocnikiem Zarządu Panem Tomaszem Molędą; Pana Michała Piaseckiego – przewodniczącego Sieci Stowarzyszeń SYNERGIA; Panią Barbarę Turek – opiekuna projektu z ramienia Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego z Kielc; Proboszcza Parafii Dębno Marian Jakubowskiego; Zastępcę Wójta Gminy Nowa Słupia Włodzimierza Zarębę; Radnych Rady Powiatu Kieleckiego – Panią Danutę Żebrowską i Pana Marka Partykę; Radnych Rady Gminy Nowa Słupia – Pana Jerzego Domańskiego i Pana Józefa Świetlika; sponsorów naszej szkoły; Dyrektorów Szkół z terenu Gminy Nowa Słupia – Panią Lidię Kopycką, Panią Agnieszkę Kowalską, Pana Andrzeja Lauko; Panią Barbarę Biela – Księgarza z Nowej Słupi; Sołtysa Wsi Dębno – Pana Stanisława Cisłowskiego; Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka oraz nauczycieli naszej szkoły.

Dyrektor Szkoły Zdzisław Dudzic w krótkiej prezentacji przybliżył wszystkim historię powstania i realizacji projektu, a następnie podziękował osobom zaangażowanym w jego realizację. Pan Dyrektor wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Kingą Góźdź złożyli na ręce Pani Małgorzaty Stanioch i Pani Małgorzaty Zalińskiej – opiekuna z ramienia EPI oraz Pana Tomasza Molędy podziękowania oraz pamiątki.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu przedstawienia (poczęstunek i kostiumy) Pan Dyrektor skierował w stronę rodziców naszych uczniów.

,,Alicja w krainie czarów” Lewis Caroll to barwna opowieść z pogranicza snu i jawy. Główna bohaterka Alicja grana przez dwie uczennice (Oliwię Dwojewską i Zuzannę Bryłę) w pogoni za białym królikiem (Kacper Kuchniak) niespodziewanie trafia do fantastycznej i nieco dziwnej Krainy Czarów. W magicznym świecie poznaje bajkowe stwory i przeżywa niesamowite perypetie. Całość przedstawienia przeplatana była zapierającymi dech w piersiach występami młodych tancerek.

Spektakl spodobał się zgromadzonym na uroczystości widzom. Pozytywne opinie wygłaszali po wyjściu z przedstawienia, podziwiając grę aktorów, kostiumy, scenografię oraz świetną muzykę i choreografię.

czytano: 2443 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2015-02-18 09:47:24

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"