Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Bogusław Dziółko sołtysem Huciska

Bogusław Dziółko sołtysem Huciska

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 19 lutego 2015 r. w odbyło się Zebranie Wiejskie, które wybrało jednogłośnie Bogusława Dziółko na sołtysa Huciska. W zebraniu uczestniczyło i zagłosowało 26 mieszkańców sołectwa.

Zebranie prowadził Krzysztof Kończak.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie: Andrzej Jagiełlo, Robert Złomek oraz Janusz Spelak.

Mieszkańcy zdecydowali, że ich Rada Sołecka składać się będzie z 4 przedstawicieli. Zgodnie ze statutem sołectwa Przewodniczącym Rady jest Sołtys.

Po tajnym głosowaniu do Rady Sołeckiej weszli: Krzysztof Kończak – 21 głosów, Urszula Spelak – 25 głosów, Jolanta Jagiełlo – 23 głosy.

Podczas zebrania mieszkańcy Huciska zgłaszali liczne uwagi odnośnie niesprawnej kanalizacji, która generuje bardzo wysokie rachunki za energię elektryczną (przydomowe przepompownie ścieków) lub w wielu przypadkach po prostu nie działa. Również zastrzeżenia budziła sieć wodociągowa, która nie dostarcza wody o odpowiednim ciśnieniu. Mieszkańcy apelowali także o remont nawierzchni drogowej, która jest w wielu miejscach popękana.

czytano: 1433 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 20 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Jeleniów Łysa Góra Baszowice Rekreacja Emeryk Turystyka Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Św. Krzyż Dymarki Milanowska Wólka Rudki Kielce Stara Słupia Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej