Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nowy sołtys w Rudkach

Nowy sołtys w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 25 lutego 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach  odbyło się Zebranie Wiejskie, które wybrało nowego sołtysa Rudek.

Ustępujący sołtys Rudek Włodzimierz Chamera przedstawił  w sposób przejrzysty i merytoryczny sprawozdanie z działalności sołtysa. Podziękował za współpracę informując zebranych, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję sołtysa.

173 mieszkańców Rudek w głosowaniu tajnym opowiedziało się za kandydaturą Grzegorza Marczewskiego, który zdecydowanie pokonał swoich kontrkandydatów uzyskując 89 ważnych głosów. Kolejni zgłoszeni kandydaci na sołtysa Rudek otrzymali odpowiednio : Jerzy Mazur – 46 głosów, Barbara Majewska – 21 głosów oraz Jan Ćwik – 16 głosów.

Podczas ogłaszania wyników wyborów na sołtysa Grzegorz Marczewski otrzymał burzę braw, co świadczy o ogromnym zaufaniu jakie pokładają mieszkańcy Rudek w nowym sołtysie. Nowy sołtys zadeklarował ścisłą współpracę z Wójtem, Radą Gminy oraz obiecał wsłuchiwać się w głos mieszkańców, rozwiązywać wspólnie problemy Osiedla.

Zebranie prowadziła radna Grażyna Wojtachnia.  Nad całością przebiegu głosowania czuwała Komisja skrutacyjna w składzie: Marzena Skrzyńska, Elżbieta Świstak oraz Janina Kwiatek.

Mieszkańcy zdecydowali, że ich Rada Sołecka składać się będzie z 5 przedstawicieli. Zgodnie ze statutem sołectwa Przewodniczącym Rady jest Sołtys.

Po tajnym głosowaniu do Rady Sołeckiej weszli: Irena Błędzińska – 59 głosów, Marlena Jabłońska – 46 głosów, Barbara Loranty – 56 głosów oraz Irena Domańska – 49 głosów.

 

czytano: 2422 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Andrzej Gąsior Stara Słupia Turystyka Dębniak Jeleniów Milanowska Wólka Nowa Słupia Rekreacja Łysa Góra Emeryk Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Dymarki Baszowice Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej