Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR ...

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ W NOWEJ SŁUPI

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 5 marca 2015 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół w Nowej Słupi odbył się Dzień Języków Obcych, zorganizowany już po raz szósty. Była to wspaniała okazja do rozstrzygnięcia konkursów związanych z nauką języków oraz do spróbowania swoich sił  w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych.

9 stycznia 2015 r. uczniowie wszystkich gimnazjów z gminy Nowa Słupia wzięli udział w IV Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Gimnazjum zorganizowanym przez  Roksanę Ponikowską i Olgę Zyzman-Ponikowską z Gimnazjum w Nowej Słupi. Oprócz znajomości gramatyki i leksyki języka angielskiego, test sprawdzał poziom umiejętności czytania ze zrozumieniem i reagowania językowego oraz zawierał quiz dotyczący Australii. Uczniowie poznali już wyniki, ale wręczenie dyplomów i nagród książkowych (ufundowanych przez wydawnictwo Pearson) odbyło się podczas obchodów Dnia Języków Obcych. W imprezie uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Rudkach wraz z opiekunem. Wyniki IV Gminnego Konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy pierwsze:

I miejsce – Michał Kozłowski (PG w Rudkach)

II miejsce – Mateusz Gawlik (PG w Rudkach)

III miejsce – Maja Gąsior (PG w Rudkach)

Klasy drugie:

I miejsce –  Patrycja Jadwidzic  (PG w Nowej Słupi)

II miejsce –  Maciej Cedzyński (PG w Rudkach)

III miejsce – Alicja Paluch (PG w Nowej Słupi) / Maria Niebrzydowska (PG w Rudkach)

Klasy trzecie:

I miejsce – Dominika Mrozowska (PG w Rudkach)

II miejsce – Izabela Życińska (PG w Rudkach)

III miejsce – Artur Kozdęba (PG w Nowej Słupi)

4 marca  szesnaścioro  uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nowej Słupi przystąpiło do III Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W teście wystąpiły elementy związane z geografią, literaturą, muzyką dawną i współczesną, historią, sportem, współczesnym ustrojem Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Zwycięzcą został Michał Moczoń z klasy 2b - otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową ufundowaną przez wydawnictwo Lektorklett.

W styczniu ogłoszono szkolny konkurs na plakaty (w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim) prezentujące różne kraje europejskie. Dziesięcioro uczniów wykonało 14 plakatów. Podczas Dnia Języków Obcych autorzy najlepszych prac zaprezentowali je społeczności szkolnej. W kategorii „język angielski” przyznano ex aequo dwa I miejsca uczennicom z kl. IIa:  Anicie Dąbrowskiej (plakat prezentujący Włochy) oraz Karolinie Kaczor (plakat o Irlandii Północnej). II miejsce w tej samej kategorii zajęła Patrycja Jadwidzic z kl. IIc  za pracę o Hiszpanii. W kategorii „język niemiecki” zwyciężyły: I miejsce – Patrycja Jadwidzic (Niemcy), II miejsce – Anita Dąbrowska (Szwajcaria). Najlepsza prezentacja w języku rosyjskim przedstawiająca Rosję została wykonana przez Aleksandrę Piotrowską z kl. IIIb.

Osiem uczennic wzięło udział w konkursie „Mistrz Angielskiej Wymowy”. Jest to tegoroczna nowość – zadaniem uczestniczek było przeczytanie otrzymanego wcześniej fragmentu tekstu w języku angielskim. Tekst „naszpikowany” był wyrazami o nieregularnej wymowie i stanowił duże wyzwanie dla startujących w konkursie. Miejsce I zajęła Nikola Maliszewska (IIa), która zaprezentowała nie tylko świetną wymowę, ale także prawidłową intonację wiersza. II miejsce przypadło Patrycji Jadwidzic (IIc), a III miejsce – Aleksandrze Ocios (Ib).

Najciekawszym punktem programu była Gala Piosenki Karaoke. Galę poprowadziły: Marzena Pankowska i Magdalena Dadziak z kl. IIIb. Młodzi wykonawcy zaśpiewali znane przeboje w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. W jury zasiedli: wicedyrektor Renata Storzysz jako przewodnicząca, nauczyciele – Ewa Pikus, Roksana Ponikowska, Jacek Góra i Marek Sieniek oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Teresa Czekaj. Jury oceniało wymowę tekstu, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne. Widzowie mogli także ocenić wykonawców przyznając Nagrodę Publiczności. Do „walki” stanęło 4 solistów, dwa duety oraz jeden zespół. Warto zauważyć, że po raz pierwszy w konkursie wykonano piosenkę w języku niemieckim. Zaprezentował ją świetny duet Mikołaj & Mikołaj. Wszyscy uczestnicy pokazali wysoki poziom i zapewnili widzom wspaniałą rozrywkę.

Jury po długich naradach wybrało zwycięzców.

I miejsce zajęła Izabela Jagiełło z kl. 2c za utwór  pt. „Rude" zespołu Magic.

II miejsce  zdobyła: Weronika Kiciak z klasy 1a za piosenkę „Gori, gori maja zwiezda”  Anny German.

III miejsce  przyznano  Izabeli Jabczyk (3a) i Karolinie Metryce (3b) za „Blank space” Taylor Swift.

Publiczność bawiła się doskonale, brawami i okrzykami wspierała na duchu wykonawców. Przyznano również Nagrodę Publiczności, którą zdobył jedyny występujący zespół „Sitek Band” w składzie: Wiktor Sitek (3a), Marcin Jakubowski (3c), Kacper Chojnacki (3b), Mateusz Bzymek (3a) oraz Hubert Kuszewski (3a). Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSÓW!

                                                                                                                Roksana Ponikowska

                                                                                                           Zespół Szkół w Nowej Słupi

czytano: 1397 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 marca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Jeleniów Dębniak Rekreacja Łysa Góra Św. Krzyż Baszowice Turystyka Kielce Emeryk Stara Słupia Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej