Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gminny Mistrz Ortografii

Gminny Mistrz Ortografii

wielkość tekstu:A | A | A

     21 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbyło się II Gminne Dyktando, w którym wzięło udział 14 osób w różnych kategoriach wiekowych. Organizatorami zmagań z ortografią był Gminny Ośrodek Kultury w Rudkach oraz amatorski teatr ,,Święty spokój”.

Patronat honorowy nad dyktandem objął Wójt Gminy Nowa Słupia- Andrzej Gąsior, będący jednocześnie fundatorem tableta, stanowiącego nagrodę główną w konkursie. Autorem tekstu dyktanda jak również lektorem czytającym go uczestnikom była Bożena Jop, zaś nad przebiegiem pisania i sprawdzania prac czuwała komisja w składzie; Ewa Klefas, Emilia Spelak, Agnieszka Cedzyńska- poloniści z terenu gminy Nowa Słupia oraz Wójt – Andrzej Gąsior i jego zastępca – Włodzimierz Zaręba.

            Tegoroczny poziom był wysoki ,gdyż tekst dyktanda nie był bardzo trudny – powiedzieli członkowie Komisji. Spośród 14 uczestników jury wybrało mistrza , którym został w tym roku Adrian Folwarski z Rudek, uczeń klasy humanistycznej IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Laureat oprócz zaszczytnego tytułu mistrza ortografii otrzymał nagrodę główną w postaci tableta.

            Nowosłupski  mistrz poprawnego pisania lubi dużo czytać, zdobywać wiedzę w różnych dziedzinach. Od czasu szkoły podstawowej jego ulubionymi przedmiotami są język polski i historia. W przyszłości chciałby studiować administrację lub prawo. Zapytany czy przygotowywał się jakoś specjalnie do udziału w tegorocznym dyktandzie odpowiedział;

            ,,Nigdy nie miałem większego problemu z ortografią. Wszystko to zawdzięczam mamie, która jest bibliotekarką i od dzieciństwa wpajała mi zamiłowanie do czytania książek. To właśnie dzięki czytaniu można utrwalać sobie zasady ortograficzne i pisać bezbłędnie”

Gratulujemy nowemu mistrzowi życząc jednocześnie sukcesów w dalszej edukacji. Pozostali uczestnicy dyktanda otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

             W celu umilenia uczestnikom zmagań z ortografią czasu oczekiwania na werdykt wystąpił teatr amatorski ,,Święty spokój” w spektaklu ,,Bezpieczny Kubuś”. Młodzi aktorzy wcielając się w postaci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, w sposób zabawny a zarazem prosty zapoznali przybyłych gości z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze.

            Na temat bezpieczeństwa jak również specyfiki pracy policji opowiadali goście specjalni uroczystości – funkcjonariusze Komendy Policji w Bodzentynie. Przeprowadzili oni ponadto liczne konkursy z nagrodami dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją dla najmłodszych było niewątpliwie oglądanie samochodu policyjnego.

            Uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach były więc swoistego rodzaju połączeniem wiedzy z rozrywką.

czytano: 5481 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 marca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Kielce Rudki Dymarki Baszowice Stara Słupia Rekreacja Emeryk Łysa Góra Dębniak Turystyka Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Jeleniów Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej