Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Szkoła Współpracy w Jeziorku

Szkoła Współpracy w Jeziorku

wielkość tekstu:A | A | A

 

,,Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III- Wysoka jakość systemu oświaty.

Celem głównym tego projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce dzięki opracowaniu, upowszechnieniu i wdrożeniu modelowych rozwiązań.

Wdrożenie modelowych programów współpracy w uczestniczących w projekcie szkołach i przedszkolach ma w dalszej perspektywie zainspirować środowiska szkolne i przedszkolne w całym kraju do wdrażania dobrych praktyk w zakresie współpracy w swoich placówkach. Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola.

Do udziału w projekcie zostały wybrane łącznie 200 szkół i przedszkoli z całej Polski, które pomyślnie przeszły procedurę rekrutacyjną, podpisały porozumienie i zadeklarowały gotowość wzmacniania współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

 

Szkoła, zgłaszając swój udział w projekcie, zadeklarowała m. in.:

 

  Powołanie zespołów zadaniowych (Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele).

  • Organizowanie wspólnych spotkań rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
  •  Regularne spotkania dyrekcji szkoły z samorządem uczniowskim i radą rodziców.
  • Wspólne wypracowywanie przez uczniów, rodziców i nauczycieli grafiku i tematyki zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów.
  •  Udziału w ewaluacji projektu.
  • Wprowadzenia na terenie szkoły stałych mechanizmów partnerskiej współpracy Szkoła- Rodzice- Uczniowie, wypracowanych w trakcie realizacji projektu.

 

Przystąpienie szkoły do projektu oznacza również, że 12 przedstawicieli szkoły, tzn. 5 uczniów: Kacper Łodej, Zuzanna Bryła, Dominika Dyk, Oliwia Wijas, Patryk Grudzień reprezentujących samorząd uczniowski, 4 rodziców: Anna Rola, Aleksandra Łodej, Justyna Bryła, Elżbieta Mikulko reprezentujących radę rodziców oraz 3 nauczycieli: Zdzisław Dudzic- dyrektor, Joanna Rogula- Dziekan, Agnieszka Bis będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych w projekcie. Warsztaty mają na celu wyposażenie przedstawicieli, uczniów, rodziców i nauczycieli w wiedzę i kompetencje potrzebne do budowania w szkole współpracy i kapitału społecznego.

Pierwszy warsztat już się odbył w dniu 24.03.2015r. w hotelu Stangret w Kielcach. Warsztat prowadził  trener Pan Piotr Szczęsny- przedstawiciel Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wypracowaliśmy model Naszej Szkoły Marzeń. Następne warsztaty są przed nami. Projekt kończy się w czerwcu 2015 roku.

Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Gąsiora Wójta Gminy Nowa Słupia nasi uczniowie mogli uczestniczyć w warsztacie. Pan Wójt zapewnił dowóz i odwóz busem gminnym za co składamy mu serdeczne podziękowania.

 

czytano: 1278 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 marca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Rekreacja Nowa Słupia Turystyka Jeleniów Dymarki Stara Słupia Kielce Św. Krzyż Emeryk Baszowice Dębniak Rudki Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej