Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gmina Nowa Słupia promowała się na Targach ...

Gmina Nowa Słupia promowała się na Targach Agrotravel

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz siódmy  w dniach od 10 do 12 kwietnia odbyły się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. Głównym organizatorem imprezy była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. Współorganizatorami było pięć województw Polski Wschodniej, promujących szlak Green Velo – szlak rowerowy łączący najciekawsze miejsca wschodniej Polski, liczący około 2000 km. Największą atrakcją na stoisku były wyczyny i pokazy mistrza dwóch kółek – Krystiana Herby, rekordzisty Guinnessa i zdobywcy największego drapacza chmur na świecie.

Dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej Gmina Nowa Słupia prezentowała swoje największe atrakcje turystyczne na stoisku Szlaku Przygody. Szlak Przygody to ogromne założenie turystyczne, w skład jego wchodzą najciekawsze miejsca dużej części Województwa Świętokrzyskiego.  Podział stanowiska związany był z poszczególnymi Krainami na Szlaku Przygody. Nowa Słupia znajduje się w Krainie Sacrum i Profanum.

Na stoisku obecne były osoby, które na co dzień współpracują  z Centrum Kulturowo – Archeologicznym w Nowej Słupi.  Rzymianin i Barbarzyńcy, przyciągali uwagę odwiedzających targi. Gościem specjalnym stoiska promocyjnego był Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior.

Turystów interesowała głównie oferta turystyczna CK-A, kierunek rozwoju turystycznego miejscowości, a także informacje o tegorocznych Dymarkach Świętokrzyskich, które odbędą się od 15 - 16 sierpnia.  

Tuż obok znajdowało się główne stoisko Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, na którym można było poznać obecną ofertę wielu atrakcji turystycznych naszego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kapsuła 5D, w której prezentowany był film promujący szlak rowerowy.

Jak co roku  na stoisku Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, promowało gminę Nowa Słupia i ofertę agroturystyczną Świętokrzyskie Towarzystwo Agroturystyki "Łysogóry". Turyści mieli okazję poznać nowy pakiet turystyczny  pt:."Magia Gór Świętokrzyskich" przygotowana w ramach partnerstwa lokalnego, do którego należy Stowarzyszenie "Łysogóry". Pakiet ten cieszył się dużym zainteresowaniem.

W trakcie trzech dni targów można było zapoznać się z wieloma atrakcjami turystycznymi, uczestniczyć w konkursach, zobaczyć piękne prezentacje, jednym słowem - zapoznać się z potencjałem turystyki wiejskiej wielu regionów w kraju i za granicą.

 Stoisko odwiedzili min: Wiceminister Sportu i Turystyki Tomasz Jędrzejczak, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk i Dyrektor ROT WŚ Małgorzata Wilk – Grzywna. Wszystkim wymienionym dziękujemy za wsparcie w promocji 49 Dymarek Świętokrzyskich.

 

czytano: 1356 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 14 kwietnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Nowa Słupia Andrzej Gąsior Baszowice Rudki Dębniak Łysa Góra Milanowska Wólka Turystyka Kielce Św. Krzyż Rekreacja Dymarki Góry Świętokrzyskie Emeryk Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej