Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Razem pływamy i swoje umiejętności rozwijamy

Razem pływamy i swoje umiejętności rozwijamy

wielkość tekstu:A | A | A

     Od 17 kwietnia do 19 czerwca 2015r. uczniowie klas IV - VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku biorą udział w  nauce pływania w ramach projektu ,,Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój z Kielc. Została podpisana umowa o udzieleniu mikrodotacji na ten cel. Uczniowie i rodzice nadali następującą nazwę temu zadaniu: ,,Razem pływamy i swoje umiejętności rozwijamy”.

     Nauka pływania cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też grupa nieformalna, w skład której wchodzą: Anna Kosterna, Joanna Rogula- Dziekan oraz Justyna Bryła postanowiła złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku uczniowie PSP w Jeziorku będą korzystać z 24 godzin nauki pływania w Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Gołoborze w Rudkach. Dzieci mają zapewniony bezpłatny wstęp na basen, opiekę, instruktora oraz ubezpieczenie.

     17.04.2015r. uczniowie po raz pierwszy pojechali na basen do Rudek, gdzie pod okiem instruktora zaczęli nabywać podstawowe umiejętności pływackie. Każdy z nich otrzymał czepek, który tak potrzebny jest na basenie pływackim.

     Bez pomocy Wójta Naszej Gminy Pana Andrzeja Gąsiora projekt ten nie mógłby być realizowany. Pan Wójt zapewnia nam dowożenie na i z basenu autobusem szkolnym, za co w imieniu rodziców składamy mu serdeczne podziękowania.

Artykuł ze SP w Jeziorku

 

czytano: 1130 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 kwietnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Andrzej Gąsior Rudki Łysa Góra Turystyka Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Kielce Milanowska Wólka Stara Słupia Emeryk Rekreacja Dymarki Baszowice Jeleniów Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej