Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gminne obchody Dnia Strażaka

Gminne obchody Dnia Strażaka

wielkość tekstu:A | A | A

3 maja o godz. 11.30 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Rudkach odbyła się uroczysta Msza w intencji strażaków działających na terenie gminy Nowa Słupia.

            Na obchody Dnia Strażaka do Rudek przybyli druhowie ochotnicy z OSP Sosnówka, Włochy, Stara Słupia, Nowa Słupia oraz Mirocice. Na uroczystościach byli obecni przedstawiciele władz samorządowych- Wójt Gminy Nowa Słupia- Andrzej Gąsior wraz z zastępcą- Włodzimierzem Zarębą, przewodniczący Rady Gminy Sylwester Kozłowski oraz radni Grażyna Wojtachnia, Rafał Piasecki, Robert Klefas, Jan Czaja, Łukasz Nowak oraz Józef Świetlik.

            Kapłani z parafii w Rudkach ks. proboszcz Kazimierz Hara oraz ks. Sylwester Gaweł, którzy sprawowali uroczystą Eucharystię w intencji strażaków podkreślali niejednokrotnie jak trudną i odpowiedzialną  jest praca strażaka. W homilii ks. Gaweł porównał ją do misji dla dobra ojczyzny, będącej przejawem swoistego rodzaju patriotyzmu oraz poświęcenia dla drugiego człowieka.

            Po Mszy świętej uczestnicy obchodów Dnia Strażaka udali się w uroczystym pochodzie, przy dźwiękach muzyki do restauracji „U Jana”, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez GOK w Rudkach we współpracy z Urzędem Gminy oraz Kołami Gospodyń Wiejskich: Chełmowianki, Modrzewianki, KGW Baszowice i KGW Mirocice. Degustacji potraw regionalnych towarzyszyły występy  zespołów ludowych.

            Zgromadzenie tak różnorodnych środowisk i grup społecznych w celu uczczenia Dnia Strażaka stało się jednocześnie docenieniem trudu i poświęcenia, z jakim pracują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Nowa Słupia. Wspólna modlitwa oraz posiłek, który skupił przy jednym stole tak liczną grupę ludzi stał się przejawem integracji społecznej mieszkańców gminy.

czytano: 1515 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 maja 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Turystyka Jeleniów Rudki Nowa Słupia Łysa Góra Dębniak Milanowska Wólka Kielce Św. Krzyż Rekreacja Dymarki Stara Słupia Emeryk Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej