Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka z Kołem Wędkarskim

Dzień Dziecka z Kołem Wędkarskim

wielkość tekstu:A | A | A

Z inicjatywy Koła Wędkarskiego z Rudek oraz Wójta Gminy Nowa Słupia- Andrzeja Gąsiora 30. maja odbyły się zawody wędkarskie na zbiorniku wodnym na Serwisie. Zawody zostały zorganizowane z myślą o dzieciach, które 1. czerwca obchodzą swoje święto.

            Inicjatywa tego typu imprez powstała przed wieloma laty i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i osób dorosłych, dlatego jest nadal kontynuowana– powiedział prezes Koła- Henryk Maj.

            W tegorocznych zawodach wzięło udział 37 dzieci, 9 opiekunów, wójt gminy Nowa Słupia-  Andrzej Gąsior, sołtys Rudek- Grzegorz Marczewski oraz radny Łukasz Nowak. Dużym zainteresowaniem wędkowanie cieszyło się wśród dziewcząt, których nad zbiornikiem w Serwisie było aż 16, wiele z nich zostało nagrodzonych.

            Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych do lat 10,13 i 16. Wśród najmłodszych dzieci zwyciężyła Weronika Kozieł, drugie miejsce przypadło Krystianowi Krawczykowi, a na trzecim uplasowała się Wiktoria Nowak. Z kolei w kategorii wiekowej do 13 lat pierwszy był Bartosz Skrzyniarz, druga Julia Kozieł, a trzecia Roksana Łyżwa. W trzeciej, najstarszej grupie zwycięzcą został Jakub Maciąg, tuż za nim uplasował się Arkadiusz Cisak, a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Koniarskiemu. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary, sprzęt sportowy a pozostali uczestnicy słodycze oraz poczęstunek ufundowany przez sponsorów imprezy.

czytano: 1308 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Łysa Góra Rudki Jeleniów Baszowice Turystyka Dębniak Dymarki Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Kielce Rekreacja Stara Słupia Emeryk Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej