Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Europejski Tydzień Sportu w Gminie Nowa Słupia

Europejski Tydzień Sportu w Gminie Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

Za nami VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, który odbył się w dniach 26 maja - 1 czerwca 2015r. Organizatorem imprezy jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, która pracuje na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.  To największa impreza sportu masowego w Polsce. Głównym celem turnieju jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie i nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. Gmina Nowa Słupia po raz drugi przystąpiła do programu i przygotowała szereg imprez sportowych. Wszystkim zaangażowanym w organizację serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywne uczestnictwo.

W ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbyło się kilkanaście imprez sportowych i rekreacyjnych, w których wzięli udział mieszkańcy Gminy. 

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się między innymi Otwarty Turniej Piłkarski, w którym udział wzięło 8 drużyn. I miejsce zajęła drużyna FC Baszowice ,

II Fc Hucisko, a III TIGER TEAM z Bartoszowin. Statuetkę króla strzelców otrzymał Damian Cieślik z drużyny FC Baszowice. W drugim turnieju piłkarskim dla FIRM udział wzięło 4 drużyny. I miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący Firmę HEKO and TOP CLEAN, II miejsce Firma IWBUD z Rudek, III miejsce Firma ZRYW.

30 maja Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Klub Sportowy zorganizowali Sportową Sobotę.  Odbył się Otwarty Turniej Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej. I miejsce zajęła drużyna SK Baszowice, II GANDALF i Drużyna WIADERKA, III PLAYBOY TEAM. MVP turnieju otrzymał Janusz Linek.

W sobotę odbył się również Turniej Piłkarski pod patronatem Posła Artura Gierady, w którym wzięło udział 3 drużyny RUSHH Kielce, GKS Rudki i ALTANKA Rudki. W drużynie Altanki zagrał Artur Gierada, natomiast w drużynie GKS wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior. Zmagania sportowe wygrała Drużyna ALTANKI tym samym zajmując I miejsce w Turnieju.

 

 

czytano: 1500 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Góry Świętokrzyskie Jeleniów Rudki Kielce Turystyka Stara Słupia Dymarki Rekreacja Łysa Góra Andrzej Gąsior Emeryk Baszowice Nowa Słupia Milanowska Wólka Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej