Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka w Rudkach

Dzień Dziecka w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

      W dniu 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Rudkach świętowaliśmy Dzień Dziecka.  Obchody rozpoczął barwny korowód ulicami Rudek. Uczniowie wraz z nauczycielami przebrani w kolorowe, śmieszne i fantastyczne stroje z uśmiechem pozdrawiali mieszkańców osiedla. Pod eskortą policji, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem podczas przemarszu, dotarliśmy na boisko szkolne, gdzie na dzieci i młodzież czekały różne atrakcje. I tak:

      Reprezentanci Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum rozegrali mecze siatkówki i piłki nożnej na pobliskim Orliku. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Aneta Kluzek, Robert Klefas, Sylwester Spelak i Przemysław Stelmaszczyk.

Oto wyniki rozgrywek:

Mecz piłki nożnej kl. III – IV SP – 2 : 0 oraz kl. V – VI SP – 3 : 3 (k 1:2)

Mecz piłki siatkowej kl. III – I i II Gimn – 2 : 1

      Mali sportowcy z klasy I i III SP otrzymali też certyfikaty uczestnictwa w projektach „Mały mistrz” oraz „Pilotażowego projektu powszechnej nauki pływania w województwie świętokrzyskim dla uczniów szkół podstawowych klas III i IV”.

      Laureat oraz pozostali uczestnicy „Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego ZUCH” otrzymali dyplomy i nagrody.

      W obchodach uczestniczyli też przyszli uczniowie naszego gimnazjum - szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Rudkach, Starej Słupi i Jeleniowie. Trzecioklasiści - Natalia Cybularz, Patrycja Fałek, Dorota Kwiecień i Izabela Życińska oraz sam przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Krzysztof Bera, pokazali gościom klasy gimnazjalne. Potem szóstoklasiści obejrzeli próbę Koła Teatralnego pod okiem Wiesławy Lasoty, prezentacje multimedialne przedstawiające szkolne życie i projekt ERASMUS+ oraz doświadczenia z fizyki prowadzone przez Beatę Cieślik.

      W międzyczasie na naszej letniej scenie zaprezentowali się najmłodsi z klas 0 – III. Maluchy tańczyły i śpiewały z razem wychowawczyniami – Iwoną Zarosą, Małgorzatą Nietrzpiel, Moniką Chamerą, Renatą Wojtasik, Marią Brzezińską i Agnieszką Rogulą. Dzieci zaśpiewały m.in. piosenkę z bajki „Jaś i Małgosia”, „Mniej niż zero” Lady Pank, „Na wędrówkę” i „Chocolate Choco Choco”. W kąciku makijażu Maria Ogłaza ozdabiała dziecięce twarze różnymi malowidłami.

      Następnie dzieci i młodzież obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Prawdziwe oblicza telewizji” w wykonaniu Koła Teatralnego prowadzonego przez Wiesławę Lasotę. Potem uczniowie, którzy byli w szczególny sposób zaangażowani w obchody Tygodnia Zdrowotno-Profilaktycznego, otrzymali nagrody z rąk pedagoga, Anity Cieślik.

      Dzieci z kl. 0 – III SP wraz z wychowawcami wzięły udział w grze matematycznej „Poszukiwanie skarbów". Organizatorami były zespoły uczniów klas I i II Gimnazjum, które w ramach projektu „Erasmus+ 2014-2016: Maths Is Everywhere!” przygotowały matematyczne pytania, zadania i łamigłówki. Nad przebiegiem gry czuwała młodzież z kl. I - Martyna Bera, Klaudia Bis, Maja Gąsior, Kinga Kałuża, Dominika Przygoda, Natalia Zarosa, kl. II - Julia Gąsior, Michalina Kowalska, Paulina Kozera, Weronika Kozłowska, Agnieszka Kwiecień, Angela Raczyńska, Paulina Sala, Maria Niebrzydowska, Karolina Wrona oraz nauczyciele - Marzena Zbrożyna i Magdalena Mazur – Młynarczyk. Po zdobyciu słodkiego skarbu, dzieci zostały zaproszone na przekąskę w postaci kiełbasek z grilla i kontynuowały gry i zabawy.

      W obchody Dnia Dziecka włączył się także zespół muzyczny GIM BAZA TYM z włoską i rumuńską piosenką „Lasciate Mi Cantare” oraz „Dragostea Din Tei”, a także zespół taneczny dziewcząt z kl. IV z układem do tureckiej piosenki „Kiss, Kiss”. Zespoły zostały przygotowane przez Anitę Cieślik i Anetę Kluzek. O nagłośnienie i oprawę muzyczną podczas imprezy zadbał także Jakub Kusiński.

      Duże zainteresowanie wzbudziły występy uczniów klas I – III Gimnazjum, którzy realizując kolejne zadanie projektu Erasmus+ napisali własny wiersz lub piosenkę o matematyce do znanej melodii. Na scenie wystąpili: Marzena Zbrożyna oraz Martyna Bera, Klaudia Bis, Aleksandra Główczyńska, Wiktoria Złomek, Remigiusz Świetlik, Julia Fijas, Maja Gąsior, Dominika Przygoda, Natalia Zarosa z kl. Ib, Michalina Kowalska, Paulina Kozera, Agnieszka Kwiecień, Maria Niebrzydowska, Paulina Sala z kl. II a, Julia Gąsior, Weronika Kozłowska, Karolina Wrona, Klaudia Zieja z kl. II b i Igor Sala z kl. III b.

      Na zakończenie młodsza grupa aktorów teatru „Święty spokój” z GOK w Rudkach przypomniała swoim przedstawieniem pt. „Kubuś Puchatek i bezpieczeństwo” o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Nad grupą teatralną czuwała Bożena Jop.

      Ostatnim punktem programu była piosenka Urszuli „Konik na biegunach” w wykonaniu grupy nauczycieli oraz słodki podarek dla wszystkich dzieci. Bawiliśmy się świetnie, uśmiech gościł na naszych twarzach, tym bardziej, że cały czas świeciło słońce i było bardzo ciepło.

      Serdeczne podziękowania kierujemy też do naszych fotografów - Patrycji Fałek z kl. III c oraz Tomasza Kałuży z kl. I b za wytrwałe dokumentowanie naszych działań :)

ZAPRASZAMY NA STRONĘ SZKOŁY: ZSRUDKI.EDUPAGE.ORG

czytano: 1527 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Rudki Św. Krzyż Jeleniów Turystyka Łysa Góra Kielce Andrzej Gąsior Baszowice Rekreacja Emeryk Dębniak Nowa Słupia Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej