Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Medale za zasługi dla obronności kraju

Medale za zasługi dla obronności kraju

wielkość tekstu:A | A | A

            15 czerwca dla państwa Krystyny i Kazimierza Staszkowskich oraz Jana Ziewca był wyjątkowym dniem, a to za sprawą wyróżnienia jakie odebrali z rąk ppłk. Mirosława Smerdzyńskiego.

            O godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowej Słupi Wojskowy Komendant Uzupełnień z Kielc wręczył wyróżnionym osobom medale za zasługi dla obronności kraju, nadane decyzją Ministra Obrony Narodowej – Tomasza Siemoniaka.

            Krystyna i Kazimierz Staszkowscy z miejscowości Jeziorko otrzymali srebrny medal w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczpospolitej Polskiej poprzez przygotowanie i wychowanie trzech synów: Mirosława, Szymona i Marcina, którzy godnie i z wielkim oddaniem sprawowali służbę wojskową. Również Jan Ziewiec z Cząstkowa został uhonorowany srebrnym medalem za zasługi dla umacniania obronności kraju poprzez posłanie w szeregi polskiej armii swoich trzech synów: Pawła, Piotra i Aleksandra. Oprócz medali wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz moc serdecznych życzeń ze strony zarówno ppłk. Smerdzyńskiego jak i obecnego na uroczystościach wójta gminy Nowa Słupia – Andrzeja Gąsiora.

            Podkreślali oni niejednokrotnie jak ważną dla kształtowania osobowości młodego człowieka jest służba wojskowa oraz, że należy doceniać rodziny, które posyłają swoich synów w szeregi armii, aby tym samym uczyć ich patriotyzmu i postaw prospołecznych.

            Przygotowaniem uroczystości od strony logistycznej zajął się pracownik Urzędu Gminy – Krzysztof Wójcik, który zadbał o odpowiednią oprawę tego podniosłego wydarzenia tak, aby wszyscy goście poczuli się godnie przyjęci.

            Uroczystość wręczenia medali była ogromną nobilitacją dla wyróżnionych osób, ale także swoistego rodzaju promocją samej gminy Nowa Słupia.

czytano: 1436 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Kielce Jeleniów Andrzej Gąsior Dymarki Emeryk Łysa Góra Turystyka Milanowska Wólka Rekreacja Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Nowa Słupia Św. Krzyż Dębniak Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej