Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Sabat Motocyklowy w Nowej Słupi

Sabat Motocyklowy w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

 

Weekend 12-14 czerwca w gminie Nowa Słupia upłynął pod hasłem rozrywki dla całej rodziny. Na terenie Centrum Kulturowo- Archeologicznego odbywał się II Międzynarodowy Steelowy Sabat Motocyklowy, który zgromadził około 400 miłośników motorów z różnych stron Polski i Europy. Zlot otworzyli wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior wraz Przewodniczącym Rady Gminy Sylwestrem Kozłowskim. 

            12. czerwca o godz. 19.00 uczestnicy zlotu zebrali się u podnóża Łysej Góry, by wspólnie z mieszkańcami gminy Nowa Słupi bawić się w rockowych klimatach, przy muzyce zespołów Harmfool, Orchidea oraz Sedes i Defekt Muzgó. Do późnych godzin wieczornych trwała zabawa, a rockowe i punkowe przeboje niosły się echem po całej nowosłupskiej ziemi.

            13. czerwca organizatorzy zlotu zadbali o to, by całe rodziny miło spędziły czas na terenie Centrum Kulturowo- Archeologicznego, w tym celu od wczesnych godzin porannych aż do samego wieczoru zarówno na dzieci jak i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji. Oprócz prezentacji i pokazów dawnych rzemiosł  można było spędzić czas na placu zabaw, a także posłuchać dobrej rockowej muzyki w wykonaniu takich gwiazd jak zespół Sleepwalker, Samokhin Band z Ukrainy oraz zespołu Obershlesien.
            W godzinach popołudniowych uczestnicy zlotu motocyklowego udali się na przejażdżkę  drogami gminnymi, by lepiej  zapoznać  się z atrakcjami turystycznymi Nowej Słupi i okolic, a także zaprezentować swoje motocykle w pełnej krasie. Parada cieszyła się dużym zainteresowaniem, a przebiegała trasami „Małej Pętli Świętokrzyskiej” i wzięło w niej udział 200 motocykli.

            W ciągu niespełna dwóch dni Nowa Słupia stała się stolicą miłośników motocykli oraz fanów muzyki rockowej, o czym świadczy liczba uczestników sabatu oraz atmosfera całej imprezy. Duży wkład w organizację zlotu miał Urząd Gminy w Nowej Słupi a także Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Na zlocie gościli Jacek Kowalczyk – Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Gałuszka – radny Sejmiku Wojewódzkiego, Marek Juszczyk – właściciel stacji diagnostycznej z Nowej Słupi, radni gminy Jadwiga Kot, Ewa Pastuszyńska, Robert Klefas, Ryszard Karpiński oraz  Jan Czaja.  

 

czytano: 1824 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Milanowska Wólka Emeryk Rekreacja Baszowice Turystyka Góry Świętokrzyskie Dymarki Łysa Góra Św. Krzyż Nowa Słupia Andrzej Gąsior Kielce Stara Słupia Jeleniów Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej