Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
wtorek 17 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wesoło i rodzinnie w Baszowicach

Wesoło i rodzinnie w Baszowicach

wielkość tekstu:A | A | A

            21. czerwca w Baszowicach odbył się festyn rodzinny pod hasłem „ Zdrowa rodzina – trzeźwa rodzina” zorganizowany przez Wójta Gminy oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudkach.

            Festyn rozpoczął się o godz. 9.00 na orliku w Rudkach rozgrywkami w piłce nożnej o Puchar Wójta, nad przebiegiem których czuwał Robert Klefas. W ostatecznej rozgrywce zwycięzcą turnieju została drużyna z Serwisa, drugie miejsce zajęli piłkarze z Huciska, a trzecie zawodnicy z Rudek.

            W imieniu zwycięskiej drużyny puchar odebrał Kacper Wiecha, natomiast trofeum za drugą lokatę powędrowało na ręce sołtysa Huciska, z kolei nagrodę dla ekipy z Rudek odebrał radny Łukasz Nowak.

            Zwycięski team z Serwisa oprócz pucharu otrzymał kosz ze słodyczami ufundowany przez Małgorzatę Stanioch- dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy oraz fundusze na zakup sprzętu sportowego od Jana Rybki właściciela „Restauracji u Jana”.

            Rozgrywki sportowe nie były jedyną atrakcją jaka czekała na uczestników festynu w Baszowicach. Organizatorzy zadbali o to, aby każde pokolenie znalazło coś dla siebie, by w miłej i rodzinnej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.

            Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe działające na terenie gminy: KGW Chełmowianki, KGW Modrzewianki, KGW Mirocice, Wesołe Kumoszki oraz Świętokrzyskie Diabliki pod kierownictwem Izabeli Pańtak, które zatańczyły suitę lubelską. W części artystycznej  dużym zainteresowaniem cieszyły się  występy młodych wykonawców: Weroniki Kiciak, Marty Żelazowskiej, Oliwii Ozgi oraz tancerzy z formacji CNT. Wielkimi brawami nagrodzono również młodych aktorów z Amatorskiego Teatru „Święty spokój”, działającego przy GOK w Rudkach, którzy przygotowali dwa zabawne przedstawienia.

            Równocześnie z występami artystycznymi odbywał się konkurs kulinarny „Grochem o kuchnię”, w którym jury w składzie Małgorzata Stanioch, Alina Cieśla i Ewa Pastuszyńska oceniało osiem potraw. w których motywem przewodnim był groch i jego pochodne. W konkursie wzięli udział: KGW Chełmowianki, KGW Modrzewianki, KGW Mirocice, KGW Baszowice oraz sołectwa Cząstków, Nowa Słupia, Serwis i Baszowice. Przewodnicząca jury- Małgorzata Stanioch podkreśliła, że wybór był bardzo trudny, gdyż startujące w konkursie podmioty wykazały się dużą inwencją twórczą, przygotowując różnorodne potrawy z grochu. Obok tradycyjnych grochówek można było posmakować takich specjałów jak: pyzy z grochem, pierogi z soczewicą czy sałatka z kolorowej fasoli.

            Festyn w Baszowicach był także okazją do nagrodzenia uczniów biorących udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje” organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konkurs ten był skierowany do uczniów wszystkich szkół z terenu gminy Nowa Słupia . Wszystkie nadesłane prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami w postaci sprzętu sportowego, zabawek i gier edukacyjnych. Nagrody wręczyli wójt Andrzej Gąsior oraz przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Danuta Żebrowska.

czytano: 4541 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 22 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Łysa Góra Jeleniów Dymarki Nowa Słupia Baszowice Góry Świętokrzyskie Rudki Stara Słupia Andrzej Gąsior Rekreacja Turystyka Milanowska Wólka Dębniak Emeryk Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej