Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Program Prosument - informacje

Program Prosument - informacje

wielkość tekstu:A | A | A

 

            Wójt Gminy Nowa Słupia informuje  o Programie Prosument, który jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/informacje-o-programie/

Z programu Prosument mogą korzystać określone grupy odbiorców, a mianowicie:

                     osób fizyczne, które posiadają prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym albo prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w budowie,

                     wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe zarządzające budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi.

            Ponadto z programu mogą korzystać rolnicy i osoby prowadzące działalność gospodarczą, przy czym: istotne jest żeby instalacja służyła na potrzeby budynku mieszkalnego. Przez budynek mieszkalny należy rozumieć budynek przeznaczony i wykorzystywany na cele mieszkaniowe co najmniej w połowie powierzchni całkowitej przez osobę fizyczną posiadającą prawo do dysponowania nim (prawo własności, współwłasność lub użytkowanie wieczyste), w tym również prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w budowie (źródło:www.nfosigw.pl).

             Należy podkreślić, że gminy w ramach tego programu nie mogą finansować inwestycji  na własnych budynkach użyteczności publicznej – Zgodnie z założeniami Programu Prosument instalacje muszą być przeznaczone dla budynków mieszkalnych znajdujących się na terenie jst będących własnością osób fizycznych lub zarządzonych przez spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe.

             W tym roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczony na Program Prosument 200 mln złotych. Pierwsza transza, czyli 20 mln złotych zostało już wykorzystane. Dofinansowanie bezzwrotne dla instalacji do produkcji elektrycznej wynosi 40 % do końca 2015 roku.

W kolejnym będzie to 30%.

 

            Jednocześnie informuję, że firma SOLARPROJEKT Construction z siedzibą w Radomsku www.solarprojekt.pl zajmuje się projektowaniem i budową instalacji fotowoltanicznych ale również przygotowuje i składa wnioski na dofinansowanie. Pracownicy firmy dojeżdżają do klientów i pomagają wypełnić wnioski. Jedynym bankiem, który obecnie obsługuje Program Prosument jest BOŚ Bank.

czytano: 1676 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Dębniak Rekreacja Emeryk Kielce Milanowska Wólka Nowa Słupia Stara Słupia Łysa Góra Jeleniów Dymarki Turystyka Rudki Góry Świętokrzyskie Andrzej Gąsior Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej