Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Szkoła Współpracy w Jeziorku

Szkoła Współpracy w Jeziorku

wielkość tekstu:A | A | A

15 czerwca 2015r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca ogólnopolski projekt systemowy pn. „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej.

W konferencji wzięło udział ponad 490 przedstawicieli szkół i przedszkoli z całej Polski oraz blisko 100 gości – przedstawicieli instytucji związanych z edukacją. Z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku wziął udział zespół RUN- rodzice i nauczyciele w składzie: Justyna Bryła, Aleksandra Łodej, Agnieszka Bis, Joanna Rogula- Dziekan oraz dyrektor szkoły Zdzisław Dudzic. Szkoła była uczestnikiem projektu.

Konferencję uświetniło wystąpienie Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Minister Edukacji Narodowej oraz Prezesa FRDL Jerzego Stępnia.

Celem konferencji było podsumowanie zrealizowanych w projekcie działań, omówienie jego długofalowych efektów oraz prezentacja doświadczeń zarówno uczestników jak i członków zespołu projektu oraz trenerów.

Na końcu konferencji odbył się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów reprezentujących poszczególne grupy odbiorców projektu tj.: rodziców, uczniów i nauczycieli. Podczas panelu uczestnicy konferencji mogli zabrać głos w dyskusji, zadać pytanie ekspertom czy też wymienić się własnymi doświadczeniami związanymi z aspektem współpracy w szkole i przedszkolu.

Przedstawicieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku mogli uczestniczyć w konferencji dzięki pomocy Pana Andrzeja Gąsiora Wójta Gminy Nowa Słupia, za co składają serdeczne podziękowania.

czytano: 2699 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 24 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Turystyka Kielce Rudki Dymarki Dębniak Nowa Słupia Andrzej Gąsior Stara Słupia Łysa Góra Jeleniów Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Emeryk Baszowice Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej