Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 21 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Jan, Monika
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Jeziorko - uroczysty i z nagrodami koniec roku ...

Jeziorko - uroczysty i z nagrodami koniec roku szkolengo.

wielkość tekstu:A | A | A

Uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2014/2015  w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 odprawioną przez ks. proboszcza Mariana Jakubowskiego. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

 Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu sztandaru nastąpiła ceremonia pożegnania tegorocznych absolwentów, która rozpoczęła się od złożenia ślubowania szkole przez klasę szóstą. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana  przez uczniów kończących  szkołę pod kierunkiem wychowawczyni Pani Barbary Sikory, w której wyrazili słowami wierszy  wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud nauczania i wychowania. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku, gdy usłyszała  piosenkę „Forever Young” przy okazji oglądając prezentację z momentami z życia klasy VI.  Również uczniowie klasy piątej serdecznie pożegnali absolwentów obdarowując ich prezentami.  

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Zdzisław Dudzic. Przywitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: zastępcę wójta Gminy Nowa Słupia Włodzimierza Zarębę, radnego Jeziorka Józefa Świetlika, sołtysa Dębna Stanisława Cisłowskiego,  Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka: prezesa i panie: Renatę Saramak, Annę Rolę, Małgorzatę Sochacką i Justynę Bryłę oraz Radę Rodziców. Gorąco powitał przybyłych sponsorów: pana Piotra Karbownika właściciela firmy Teldom z Suchedniowa i pana Sebastiana Pierzchałę szefa firmy INTB z Bodzentyna, którzy ufundowali nagrody główne dla najlepszego ucznia z klasy I-III i IV-VI.

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie pracy w roku szkolnym 2014/2015. Najpierw uczniowie klasy szóstej  otrzymali świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, odbierali dyplomy i nagrody. Pan dyrektor podziękował absolwentom szkoły za wspólnie spędzone lata, za udział w konkursach i zawodach sportowych, godne reprezentowanie szkoły.

Specjalne podziękowania, gratulacje i nagrody książkowe ufundowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Jeziorku i organ prowadzący Pan Dyrektor przekazał uczniom, którzy ukończyli klasy z wyróżnieniem, a uczennice: Anna Binkowska i Oliwia Dwojewska jako najlepsi uczniowie otrzymali z rąk sponsorów nagrody  w postaci tabletów.

Miła niespodzianka czekała również na innych naszych podopiecznych. PSP w Jeziorku ufundowała nagrody w postaci radiomagnetofonów Blaupunkt dla: Wiktorii Loranty, Mariusza Bzymka, Karoliny Wrony i Kingi Marzec.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola.

Na koniec  Dyrektor złożył szczególne podziękowania władzom samorządowym przyjaciołom szkoły, sponsorom i rodzicom za bardzo dobrą współpracę, aktywny udział w życiu szkoły i pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć. Życzył wszystkim zgromadzonym udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie odbyło się wręczenie świadectw.

 

 

 

 

czytano: 1510 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 lipca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Turystyka Andrzej Gąsior Jeleniów Dymarki Milanowska Wólka Nowa Słupia Baszowice Emeryk Stara Słupia Dębniak Rudki Rekreacja Kielce Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej