Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Inicjatywa dwujęzyczna w szkole Jeziorku

Inicjatywa dwujęzyczna w szkole Jeziorku

wielkość tekstu:A | A | A

W roku szkolnym 2014 / 2015 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku została wybrana jako jedna z czterech szkół w województwie świętokrzyskim, w której realizowany był innowacyjny program nauczania do klas 1-3 szkoły podstawowej pod nazwą "PI Synergia początkowej nauki języka angielskiego z edukacją wczesnoszkolną oraz technologiami informacyjno-komunikacyjnymi".

W szkole zadanie to realizowało dwoje nauczycieli: pani Joanna Rogula-Dziekan i pan Marek Telka i obejmowało grupę uczniów klasy I. 

W ramach projektu korzystano z innowacyjnego programu, w którym wykorzystywane były tablice interaktywne, przewodniki dla nauczycieli oraz karty pracy dla uczniów. Dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym do realizacji projektu  nauczyciele umożliwili dzieciom codzienny kontakt z językiem angielskim, tym samym znacznie przyspieszając proces uczenia się tego języka na etapie szkoły podstawowej.  
Pomoce dydaktyczne, które powstały przy tworzeniu projektu dodają element języka angielskiego i technologii informacyjno-komunikacyjnych do treści Naszego Elementarza - podręcznika przygotowanego przez MEN, z którego szkoły publiczne korzystają od początku roku szkolnego 2014/2015. Dzięki takiemu rozwiązaniu integracja języka angielskiego z edukacją wczesnoszkolną jest naturalna, a nauczyciel z łatwością dopasowuje różne elementy obudowy dydaktycznej programu z którego korzysta do swoich potrzeb.

Wszystkie materiały edukacyjne o wartości 3000 zł. w które została wyposażona szkoła pozostają do dyspozycji placówki i będą wykorzystane w latach następnych.

Dyrektor PSP w Jeziorku Zdzisław Dudzic sporządził raport dotyczący przebiegu realizacji projektu w szkole, w którym bardzo pozytywnie wypowiada się o przygotowanym programie i wysokiej jakości pomocach dydaktycznych potrzebnych do jego realizacji. Dyrektor twierdzi również, że realizacja programu innowacyjnego pozwoliła zmienić patrzenie nauczycieli i rodziców na nauczanie języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej. Znakomicie nastąpiła integracja przedmiotowo- językowa. Wyzwoliła chęci pracy z tablicą interaktywną i notebookiem u nauczycieli realizujących projekt. Nastąpiło również zintegrowanie oceniania postępów ucznia na poziomie językowym i treści przedmiotowych.

     Wkład modułowy programu pozwolił na realizację rytmiczną i planową zaplanowanych treści. Projekt rozwinął u dzieci twórcze myślenie, spostrzegawczość, zapamiętywanie, rozwinął wyobraźnię i twórczość własną, rozumowanie, liczenie, pisanie, czytanie, myślenie analityczne i syntezę.

     Wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas lekcji wzmocniło jej dynamikę, urozmaiciło proces dydaktyczny, proces ten stał się ciekawy dla dzieci a tym samym zostały zrealizowane zamierzone treści dydaktyczne i osiągnięto rezultaty w zakresie umiejętności przedmiotowych, językowych i cyfrowych.

     Nauczyciele nabrali doświadczenia w synergii międzyprzedmiotowej, uwierzyli, że języka obcego może nauczać każdy nauczyciel.

     Uczniowie zaś przekonali się, że język angielski może być wykorzystany w każdej edukacji.

Pada Pedagogiczna PSP w Jeziorku rozważa chęć kontynuacji przedsięwzięcia w całym  cyklu edukacyjnym zaangażowanej w zadanie klasy I.  

 

czytano: 1187 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 lipca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Baszowice Rudki Rekreacja Św. Krzyż Dymarki Milanowska Wólka Nowa Słupia Łysa Góra Jeleniów Turystyka Kielce Dębniak Stara Słupia Emeryk Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej