Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Bezpieczne wakacje w Szkole w Nowej Słupi

Bezpieczne wakacje w Szkole w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

  

Już po raz trzeci uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi przystąpili do III Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia, realizowanego pod koniec roku szkolnego. Wszystkie działania w ramach tego przedsięwzięcia miały na celu przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności, które będą mogły zapewnić im bezpieczny i zdrowy wypoczynek wakacyjny. Spotkania dotyczyły różnych dziedzin i zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Uczniowie klas IV-VI podczas spotkania z funkcjonariuszką z Miejskiej Komendy w Kielcach przypomnieli sobie o zasadach właściwych relacji z rówieśnikami, zasadach zachowań,  które pozwolą unikać konfliktów i przemocy.

Umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej doskonalili uczniowie podczas warsztatów, które poprowadzili ratownicy medyczni: Sławomir Janik oraz Grzegorz Pawlik. Uczniowie klas IV-VI ćwiczyli praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy w najczęściej występujących w czasie wakacji wypadków wśród dzieci. Uczyli się, jak właściwie zachować się  podczas wypadku, powiadomić służby ratownicze.

Tematyka bezpieczeństwa osobistego, unikania zagrożeń, podczas zabaw czy pomocy w gospodarstwie domowym ,  które mogą mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia naszych uczniów, kontynuowana była na spotkaniu z Inspektorem Pracy, panem Stanisławem Golmento z Państwowej  Inspekcji Pracy  w Kielcach. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Ze względu na to, iż w wakacje  nasi uczniowie częściej  korzystają  z Internetu, zorganizowano dla nich warsztaty dotyczące „Legalnej kultury w Internecie”. Spotkanie poprowadzili wolontariusze z Fundacji Orange z Warszawy -  pan Krzysztof Chmielowiec oraz pan Daniel Zieliński. Uczniowie uzyskali wiedzę  na temat tego, jakie strony w Internecie umożliwiają legalne oglądanie  filmów i słuchanie muzyki.

Mamy nadzieję, iż udział uczniów w zajęciach pozwoli im uniknąć zagrożeń w czasie wakacji i wszyscy zdrowi i wypoczęci spotkamy się w nowym roku szkolnym. 

czytano: 1258 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 lipca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Jeleniów Rudki Andrzej Gąsior Dymarki Św. Krzyż Nowa Słupia Emeryk Kielce Baszowice Milanowska Wólka Stara Słupia Rekreacja Turystyka Góry Świętokrzyskie Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej