Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Powiat Kielecki zaprasza na Przegląd

Powiat Kielecki zaprasza na Przegląd

wielkość tekstu:A | A | A

9 sierpnia 2015 roku w Chmielniku odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów, którego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Kielcach, Urząd Miasta i Gminy w Chmielniku oraz Chmielnickie Centrum Kultury.

Organizatorzy Przeglądu po raz szesnasty zapraszają mieszkańców powiatu kieleckiego oraz wielbicieli kultury ludowej spoza Kielecczyzny, do wspólnej zabawy i wspaniałej podróży poprzez świat folkloru i muzyki ludowej naszego regionu. Podczas tej wyjątkowej, całodziennej i organizowanej z wielkim rozmachem imprezy swój kunszt śpiewaczy, muzyczny oraz taneczny zaprezentują liczne zespoły pieśni i tańca, zespoły śpiewacze i soliści.

Występy artystów z powiatu kieleckiego oceniać będzie jury, które jak co roku stanie przed wielkim wyzwaniem, bowiem uczestnicy imprezy na scenie zawsze dają z siebie maksimum możliwości, pokazując ogromny talent i zapał. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej edycji Przeglądu zaprezentowało się 450 artystów.

W tym roku wystąpi 600 osób! 31 Zespołów Śpiewaczych, 21 solistów i 7 Zespołów Pieśni i Tańca. Na chmielnickim Rynku zobaczymy również laureatów zeszłorocznego Przeglądu: Zespół Pieśni i Tańca Bęczkowianie oraz Zespół Śpiewaczy Bolminianki. Z kolei po raz pierwszy swój repertuar przedstawi Zespół Pieśni i Tańca z Morawicy, który powstał w lutym 2015 r.

 

Ponadto w trakcie imprezy zostaną również wręczone nagrody kulturalne dla twórców z powiatu kieleckiego za 2014 rok - Doroczne Nagrody za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Wyróżnienia wręczane są od 2001 r. i przyznawane tym, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju ruchu artystycznego       w powiecie kieleckim. Kapituła, w której skład weszli przewodniczący pięciu Komisji Problemowych przy Radzie Powiatu w Kielcach, przyzna nagrody       w trzech kategoriach - osób indywidualnych, zespołów artystycznych dorosłych i zespołów dziecięcych. Laureaci otrzymają nagrodę pieniężną oraz statuetkę „Gloria” wykonaną przez artystę Sławomira Micka.

 

9 sierpnia gorąco zapraszamy do Chmielnika na XVI Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów. Początek imprezy o godz. 13 - Rynek w Chmielniku.

Materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Kielcach.

czytano: 1071 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 sierpnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Emeryk Rekreacja Jeleniów Andrzej Gąsior Kielce Stara Słupia Turystyka Dębniak Milanowska Wólka Rudki Łysa Góra Nowa Słupia Baszowice Dymarki Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej