Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 24 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Danuta, Jan
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Z Taetrem Święty Spokój w wakacje nikt się ...

Z Taetrem Święty Spokój w wakacje nikt się nie nudzi ...

wielkość tekstu:A | A | A

W miesiącu lipcu Amatorski Teatr „Święty spokój” przygotował dla dzieci kilka wakacyjnych atrakcji.

W dniu 10 lipca 2015 r. w odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach warsztaty lepienia z masy solnej. Nad przebiegiem warsztatów czuwała Pani Agata Sałata, która przygotowała ciasto aby każdy uczestnik mógł ćwiczyć precyzję i cierpliwość przy wylepianiu. Na warsztatach powstawały przeróżne zwierzątka,  aniołki, serduszka, figurki. W  zajęciach wzięło udział ponad 30 dzieci. Znalazła się również garstka chętnych rodziców i …... babcia. Brawa dla wszystkich uczestników !!!!!

Podczas warsztatów nie zbrakło również wspólnych zabaw, tańców integracyjnych oraz konkursów z nagrodami.

 

Wspólnie z trenerem Orlika Dawidem Marzec Teatr „Święty spokój” zorganizował w dniu 17 lipca 2015 r. pieszą wędrówką z Rudek do Nowej Słupi. Słoneczna pogoda już na wstępie zapowiadała udaną wycieczkę. W wyprawie wzięło udział 34 osoby. Zakończenie rajdu odbyło się  na Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi, gdzie po trudach wędrówki Pan Dyrektor GOK Piotr Sepioło przygotował dla wszystkich zmęczonych piechurów ognisko. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców integracyjnych.  Serdeczne podziękowania składamy  wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie wędrówki, rodzicom Ani Karcz, Monice Górze, Kasi Kozera, Renacie Sala oraz  Właścicielom Zakładu Produkcji Artykułów Spożywczych „MISTER”, którzy ufundowali dzieciom pieczywo.

 

W dniu 24 lipca 2015 r. o godz. 18:00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudkach  „Święty spokój” zaprosił wszystkie dzieci do wspólnych harcerskich gier i zabaw obozowych podczas wakacyjnego pikniku pod wierzbą. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny „Czarne stopy”, „Wiercipięty”, które rywalizowały ze sobą w zabawnych konkurencjach  m.in. „Koguty  i kury”, „Sygnalizator”, „Bitwa na kule”, „Wyścig na gazetach”. Kapitanowie drużyn Maja i Marcin fantastycznie zagrzewali swoich druhów do walki.

Po wyczerpujących zmaganiach wszyscy zostali zaproszeni na kiełbaskę z grilla, którą serwował Pan Sylwester Spelak. Mimo upału super sobie poradził z gorącym grillem.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach - Alinie Cieśla za ufundowanie słodkich niespodzianek oraz Pani Grażynie Wojtachnia Radnej Gminy za wsparcie finansowe.

W dniu 31 lipca 2015 r. o godz. 18:00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudkach zorganizowany został Turniej Dzikich Drużyn. Było mnóstwo śmiechu …., gdy uczestnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach o ciekawych nazwach „Wyścig rydwanów”, „Matrioszka”, „Zbijanie butelek”, „Wyścig spętanych”. Nie zabrakło również typowo sportowych konkurencji; kręcenie hula hop, wyścig z jajkiem, podaj piłkę. Na deser dla uczestników została przygotowana niezła sportowa atrakcja …. test wiedzy o sporcie. Wszystkie pytania okazały się jednak zbyt łatwe dla naszych małych mistrzów. Na koniec turniejowych zmagań wszyscy zostali zaproszeni na wakacyjne kino plenerowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy z nami spędzili czas na zabawie.

                             Amatorski Teatr „Święty spokój”

 

czytano: 1350 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 sierpnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Dębniak Emeryk Stara Słupia Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Baszowice Rudki Jeleniów Św. Krzyż Nowa Słupia Łysa Góra Turystyka Rekreacja Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej