Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Nasze marzenia są do spełnienia

Nasze marzenia są do spełnienia

wielkość tekstu:A | A | A

    Półkolonia została zorganizowana już po raz trzeci w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku, odbywała się pod hasłem: ,,Nasze marzenia są do spełnienia”. Wypoczywało 5 grup dzieci w wieku od 6 lat do 16 lat. Wszystkich dzieci było 85.

     Kadra, która opiekowała się dziećmi to nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje pedagogiczne.

     Dzieci będące na Półkolonii były z miejscowości Gminy Nowa Słupia oraz z Gminy Bodzentyn oraz Gminy Pawłów.  

     Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nowa Słupia Pana Andrzeja Gąsiora półkoloniści z Dębniaka, Jeleniowa, Starej Słupi, Pokrzywianki, Włoch, Skał, Nowej Słupi, Baszowic, Huciska, Mirocic, Jeziorka i Dębna byli dowożeni
na Półkolonię autobusem szkolnym.

     Półkolonia przebiegła rytmicznie i bez zakłóceń, a dzieci były uśmiechnięte i zadowolone.

     Harmonogram Półkolonii zawierał profilaktykę zdrowotną, wycieczki, warsztaty różnego rodzaju oraz jak bezpiecznie wypoczywać.

     W pierwszym dniu odbyły się spotkania ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej- jednostka Nowa Słupia pod hasłem ,,Strażacy dzieciom”, którzy poszerzyli wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zapoznali dzieci ze sprzętem jakim posługują się podczas prowadzonych działań ratowniczo- gaśniczych. Policjanci z Komendy Policji w Bodzentynie pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje na drodze”, przekazali dzieciom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły, podczas zabawy oraz wskazali na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe.

     Następnie odbyło się spotkanie z pielęgniarką nt. ,,Jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej?”. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem wykładu pielęgniarki, która zaprezentowała również pokaz udzielania pierwszej pomocy, gdzie udział brały dzieci. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pożytecznych informacji.

     W kolejnych dniach byliśmy w kinie Helios w Kielcach oraz zwiedziliśmy Wioskę Indiańską w malowniczej miejscowości Zielonka koło Iwanisk. Jest to jedno z nielicznych miejsc niezniszczon ych przez cywilizację. Na terenie wioski znajdują się cztery namioty Tipi Indian Ameryki Północnej, w których znajduje się Indiańskie SPA, świetlica z kinem i w których to podziwialiśmy przedmioty indiańskie.

     Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć Muzeum Archeologiczne i Rezerwat ,,Krzemionki”- kompleks prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego. Przenieśliśmy się w świat pradziejowej osady, gdzie mogliśmy sobie wyobrazić jak ludzie epoki kamienia organizowali przestrzeń, którą zamieszkiwali.

     Nie zapominaliśmy o bezpieczeństwie, dlatego spotkaliśmy się z Panem Stanisławem Golmento, pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, który przeprowadził zajęcia pod hasłem: ,,Baw się i bądź bezpieczny”.

     Zwiedzaliśmy Puszczę Jodłową i Muzeum Misyjne Ojców Oblatów na Świętym Krzyżu. Podziwialiśmy przyrodę Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz panoramę z platformy widokowej z wieży bazyliki na Św. Krzyżu.

      Podczas turnusu mogliśmy uczestniczyć w wyjazdach na basen jak i w zajęciach tanecznych.

     Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów zajęć, ale należy wspomnieć też o warsztatach w Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach, gdzie mieliśmy możliwość poszerzyć wiedzę na temat starożytnego hutnictwa.

      Podsumowaliśmy Półkolonię w piątek 31 lipca w formie pikniku.
W zakończeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior, Jacek Kominek prezes świętokrzyskiej organizacji ZMW, sponsorzy oraz rodzice. Było mnóstwo podziękowań, pamiątkowe dyplomy dla uczestników Półkolonii oraz każde dziecko otrzymało mini wyprawkę.

     Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka Ewa Pastuszyńska.

     Dożywianie w formie cateringu serwowała nam firma ,,TERM” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

     Półkolonia została zorganizowana dzięki Związkowi Młodzieży Wiejskiej z Warszawy i obejmowała dzieci, których rodzice są rolnikami ubezpieczonymi w KRUS. Dzięki tej Półkolonii 85 dzieci miało zapewnione ciekawe i szczęśliwe oraz bezpieczne 10 dni wakacji.

    Składamy serdeczne podziękowania za pomoc, za okazane wsparcie i życzliwość w zrealizowaniu Półkolonii:

Rodzicom,

Wójtowi Gminy Nowa Słupia Andrzejowi Gąsiorowi,

Ochotniczej Straży Pożarnej- jednostce z Nowej Słupi,

Komisariatowi Policji w Bodzentynie,

Stanisławowi Golmento,

Ewie Pastuszyńskiej,

Przemysławowi Małyszowi,

Barbarze i Ryszardowi Markiewicz,

Barbarze Biela,

Agnieszce Łojek,

Renacie i Jarosławowi Baran

Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,

Wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.

Cyceron

czytano: 1317 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 sierpnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Łysa Góra Rudki Dębniak Milanowska Wólka Nowa Słupia Św. Krzyż Baszowice Dymarki Stara Słupia Kielce Turystyka Jeleniów Góry Świętokrzyskie Emeryk Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej