Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dzieci i Młodzież nad Morzem Bałtyckim

Dzieci i Młodzież nad Morzem Bałtyckim

wielkość tekstu:A | A | A

Od 27.VII do 03.VIII br.- 35 uczniów ze szkół z terenu Gminy Nowa Słupia  (Mirocice, Nowa Słupia, Stara Słupia, Jeleniów), tworzących Scholę Parafialną oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza, wypoczywało w Krynicy Morskiej - Piaskach. Kierownikiem wyjazdu był ks. Stanisław Bożętka – wikariusz w Nowej Słupi, a pomagała mu 6-osobowa kadra wychowawcza. Grupa wyjechała w poniedziałek 27.VII w godzinach porannych.

W Piaskach przywitał wszystkich ks. Grzegorz Paszkowski - były wikariusz w Nowej Słupi, a obecnie proboszcz parafii Matki Bożej Gwiazdy Morza w Piaskach. Piaski to rybacka, malutka miejscowość pięknie położona pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym.

Przez pierwsze dni pogoda była ładna i ciepła, bez upałów. Najwięcej  czasu grupa spędzała na plaży, korzystając z uroków polskiego morza. Jedni biegali po piasku, inni kąpali się pod bacznym okiem ratowników WOPR, którzy nami się opiekowali. Nie brakło też "budowniczych", którzy z piasku stawiali pałace.

W czasie pobytu miały miejsce wycieczki: do Gdańska (Centrum Hewelianum) i Gdyni (oceanarium + port). W Krynicy Morskiej wszyscy weszli na latarnię morską oraz odbyli rejs statkiem po Zalewie Wiślanym, a w drodze powrotnej zdobyli Wielbłądzi Garb (taras widokowy). W Kątach Rybackich ciekawe jest Muzeum Zalewu Wiślanego oraz Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej.

Ostatnie dni to straszny upał. Rozważnie trzeba było korzystać ze słońca i plaży. Wieczorem wspaniale było podziwiać zachód słońca. W czasie pobytu odbywały się pogodne wieczorki, poszczególne grupy przedstawiały przygotowane przez siebie tańce, skecze i inne "programy", a ks. kierownik miał zawsze krótkie „słówko” na podsumowanie dnia. Wielką atrakcją w Piaskach były dziki, które chodziły sobie po chodnikach i ulicach, zresztą były u siebie „w domu”.

W niedzielę 02.VIII cała grupa uczestniczyła we mszy świętej, zaśpiewała kilka pieśni oraz przygotowała Liturgię Słowa Bożego.

W poniedziałek 03.VIII po całonocnej podróży, wszyscy wrócili do Nowej Słupi, zdrowi, wypoczęci i zadowoleni.

Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę, by nasz wyjazd doszedł do skutku z serca DZIĘKUJEMY – Urzędowi Gminy Nowa Słupia; Parafii św. Wawrzyńca; Zespołowi Szkół w Nowej Słupi; Sponsorom i Rodzicom.

 

czytano: 1741 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 sierpnia 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Stara Słupia Rekreacja Św. Krzyż Jeleniów Emeryk Dymarki Andrzej Gąsior Nowa Słupia Rudki Turystyka Baszowice Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Dębniak Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej