Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

wielkość tekstu:A | A | A

 

        W dniu 23.08.2015r pracownicy GOPS zorganizowali dla rodzin współpracujących z asystentem rodziny wyjazd do Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie w ramach Wakacyjnego Festiwalu Sztuki nasza 21- osobowa grupa obejrzała wystawiony przez teatr ,,Miniatura’’ z Gdańska  spektakl  pt: ,,Brzydkie kaczątko’’ na motywach baśni  Hansa Christiana Andersena.

 

      Większość rodziców i ich dzieci po raz pierwszy z zainteresowaniem obejrzało spektakl  w teatrze. W projekcji zastosowano rekwizyty cieniowe. Dzieci i ich rodzice zetknęli się z eksperymentalną formą przedstawienia, zapoznali się z nowoczesnym myśleniem o formie teatralnej. Spektakl tworzony był na oczach widza. Wykorzystane zostały  rzutniki pisma, sprzęt, który można znaleźć w każdej szkole, a który stwarza możliwości zastosowania nietypowych dla niego elementów jak: woda, ziarna, piasek barwniki.  Następnie dzieci wraz z rodzicami  brały aktywny udział w warsztatach  (wspólnie z rodzicami rysowali na foli  dowolne rysunki, które później oglądały wyświetlane przez rzutnik na dużym ekranie. Mogły również dotknąć wszystkich rekwizytów, których użyto przy realizowaniu spektaklu. Ponadto aktorzy świetnie uczyli dzieci  naśladować odgłosy zwierząt, szum wiatru, …..)                         

Dzieci dowiedziały się, że codzienne składniki naszej rzeczywistości w zetknięciu z technologią zastosowaną w przedstawieniu zaskakują i są ciekawe.

Uczestnictwo rodziców wraz z dziećmi w powyższym wydarzeniu kulturalnym pokazało w jaki sposób można  spędzać czas wolny i poświęcić czas przez  rodzica tylko dziecku. Ważnym elementem   była również integracja osób biorących udział w wycieczce.

 Rodzice wraz z dziećmi miło spędzili niedzielne przedpołudnie.

     W wyjeździe wzięli udział: Pani Dorota Mazur z dziećmi: Patrykiem, Janem i Kornelią, Pani Dorota Moczoń z synem Markiem, Pani Ewa Szmalec z córkami Marzeną i Anetą, Pani Jolanta Sławek z dziećmi: Darią, Olafem i Damianem, Pani Małgorzata Krowińska z córkami Pauliną i Zuzanną oraz opiekunowie grupy Asystent  Rodziny: Pani Monika Góra i  Pani Wioletta Wożniak.

czytano: 1253 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 01 września 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Nowa Słupia Andrzej Gąsior Kielce Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Emeryk Dymarki Turystyka Stara Słupia Rekreacja Dębniak Św. Krzyż Baszowice Jeleniów Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej