Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Projekt -Z zabawy nauka - w PSP w Starej Słupi

Projekt -Z zabawy nauka - w PSP w Starej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Rozpoczyna się realizacja projektu ,,Z zabawy nauka” w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi w ramach Programu ,,Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmocnienie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój z Kielc przy współpracy Stowarzyszenia na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi  - ,,Szklany Dom”. 

Projekt poprawy ortografii ,,Z zabawy nauka” oparty jest na zabawie i radości. Kładzie duży nacisk na kształcenie wśród uczniów przyjaznych postaw wobec ortografii. Założeniem programu jest bowiem prowadzenie zajęć w taki sposób, aby uczeń dostrzegł problem ortograficzny wokół siebie i potrafił wykorzystać znane sobie codzienne sytuacje w procesie uczenia się. Projekt ma charakter interdyscyplinarny. 

Proponowany przez nauczycieli prowadzących zajęcia zestaw ćwiczeń ma pokazać,  że ortografia nie jest nudna i straszna, że może być przyjemnością i zabawą. Zaproponowane ćwiczenia pozwolą dziecku włączyć do nauki wyobraźnię i emocje, a przez to osiągnąć sukces w nauce ortografii. Zajęcia będą prowadzone w taki sposób, aby uczeń dostrzegł problemy ortograficzne wokół siebie i potrafił wykorzystać znane sobie codzienne sytuacje w procesie uczenia się.

 Cele projektu:

1. Usystematyzowanie i utrwalenie znajomości zasad polskiej ortografii w oparciu o umiejętności poprawnego analizowania, wnioskowania i uzasadnienia.

2. Uświadamiane roli kultury języka – w tym szczególnego miejsca ortografii w otaczającej nas rzeczywistości.

3. Doskonalenie umiejętności posługiwania się słownikiem ortograficznym.

4. Wskazanie i uświadomienie uczniom roli jaką może odegrać komputer w pracy nad poprawą orografii (komputer jako pomoc dydaktyczna).

5. Łączenie zabawy z nauką (wykorzystanie ciekawych rozwiązań metodycznych włączających do nauki ortografii wyobraźnię i emocje dzieci). 

Projekt realizowany będzie w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi. Zostaną przeprowadzone 82 godziny dla uczniów kl. I-III, IV-VI. 

Projekt ma charakter interdyscyplinarny – zajęcia będą odbywać się jako zajęcia pozalekcyjne w kl. IV-VI z języka polskiego, informatyki, biblioteki, w kl. I-III w ramach edukacji polonistycznej i zajęć komputerowych.   

W ramach projektu zostanie zorganizowany Wewnątrzszkolny Konkurs Orograficzny ,,Ortograficzna Corrida”, przy współpracy Rady Rodziców, która przygotuje poczęstunek dla uczniów oraz zakup nagród.

 Koordynatorem projektu będzie dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi A. Lauko

Koszt dotacji – 5000,00 zł + dofinansowanie Rady Rodziców PSP w Starej Słupi.

czytano: 1170 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 01 września 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Turystyka Baszowice Rudki Dębniak Kielce Emeryk Stara Słupia Św. Krzyż Nowa Słupia Rekreacja Dymarki Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Jeleniów Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej