Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » TYTUŁ SZKOŁY Z KLASĄ 2.0 DLA PUBLICZNEJ ...

TYTUŁ SZKOŁY Z KLASĄ 2.0 DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEZIORKU

wielkość tekstu:A | A | A

W roku szkolnym 2014/15 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku zadebiutowała w kolejnej już edycji programu „Szkoła z Klasą 2.0” realizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczna edycja upłynęła pod hasłem „Czytamy i Odkrywamy”. W realizacji programu działali: Dyrektor szkoły pan Zdzisław Dudzic, pan Marek Telka, który pełnił rolę koordynatora programu, oraz nauczyciele: panie Agnieszka Bis, Barbara Sikora i Marta Styczeń. 

Każdy z nauczycieli realizował wyznaczone zadania, a opisy umieszczał na platformie w swoim profilu uczestnika. Planowanie i realizacja zadań było jednym z wymogów koniecznych do uzyskania Certyfikatu 2.0. Dyrektor szkoły mógł wybrać spośród 11 działań tylko jedno. Zadaniem Dyrektora było przedstawienie propozycji wykorzystania zasobów TIK w szkole oraz wprowadzenie tej propozycji w życie. Ponieważ część uczniów nie posiada w domu komputera i stałego łącza internetowego, dlatego, by rozwijać umiejętność posługiwania się TIK zadanie wybrane przez Dyrektora to „komputery po lekcjach”. Do dnia 12. 12. 2014 r. Dyrektor zaplanował zadania, natomiast do 20. 05. 2015 r. wszystkie podjęte zadania zrealizował.

Koordynator programu – Marek Telka wspierał Zespół 2.0 w nauczaniu z wykorzystaniem TIK, czuwał nad grafikiem pracy, organizował wydarzenia ogólnoszkolne, monitorował przebieg działań projektowych w szkole. Na platformie opisał przebieg spotkania otwierającego dla nauczycieli Zespołu 2.0, Debaty szkolnej podczas której został wypracowany Kodeks 2.0 – zasady korzystania z TIK w edukacji, Szkolnego Festiwalu, gdzie zaprezentowane zostały efekty całorocznej pracy – projektów, Kodeksu, zadań i innych prac uczniów i nauczycieli, a także spotkanie podsumowujące program, ewaluacje przebiegu, mocnych i słabych stron. Nauczycielki realizowały swoje zadania, a wymagana była od nich podstawowa umiejętność posługiwania się komputerem, posiadanie własnego konta lub poczty elektronicznej oraz dostęp do Internetu. W pierwszym semestrze musiały zrealizować jedno zadanie ze ścieżki Kodeks 2.0, w drugim natomiast trzy z jednej, wybranej ścieżki zadaniowej: „Projekt edukacyjny”, „Odwrócona lekcja”, „Uczymy innych” oraz „Uczniowskie forum naukowe”.

Zadania zostały zrealizowane i opisane zgodnie z wytycznymi, zamieszczonymi na platformie Szkoły z Klasą 2.0, kontrolowane przez moderatora były podstawą do zaliczenia całego programu, którego uwieńczeniem było zdobycie Certyfikatu 2.0 oraz tytułu Szkoły z Klasą 2.0.


 

 

czytano: 1056 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 września 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Kielce Baszowice Stara Słupia Rekreacja Łysa Góra Dębniak Dymarki Milanowska Wólka Jeleniów Rudki Nowa Słupia Andrzej Gąsior Turystyka Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej