Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy Program Erasmus

Międzynarodowy Program Erasmus

wielkość tekstu:A | A | A

Od września 2015 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi po raz pierwszy bierze udział w programie europejskim Erasmus +. Realizujemy trzyletni projekt pt. „GOAL! - GO And Lead your team through Europe” co tłumacząc na język polski znaczy: „Idź dalej i prowadź swoją drużynę przez Europę!”.

Na realizację projektu otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 21 280 euro. W projekcie uczestniczą wszyscy uczniowie szkoły, a koordynatorem szkolnym jest nauczyciel wychowania fizycznego p.Ewa Pikus.Głównym językiem komunikacji jest angielski.

    Szkołą koordynującą projekt jest szkoła fińska. Partnerami są szkoly podstawowe z Irlandii, Chorwacji, Grecji oraz Hiszpanii. Praca w projekcie to przede wszystkim realizacja wspólnych zadań oraz spotkania robocze nauczycieli w poszczególnych krajach partnerskich. W ostatniej wizycie roboczej w Finlandii wezmą udział uczniowie.

      Tematami  przewodnimi są sport, zdrowy styl życia oraz nowoczesne technologie inforamacyjno-komunikacyjne. W piewszym roku będziemy zajmować się historią sportu oraz wartościami olimpijskimi. W drugim roku będziemy promować zdrowy styl życia oraz paraolimpiadę. Ostatni rok projektu to głównie zachęcanie do uprawiania sportu.     

czytano: 1170 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 września 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 1

  • Ewa

    data dodania: 2015-09-30

    Gratulacje dla nauczycieli. To wspaniała inicjatywa - dużo pracy, ale jej efekty bezcenne dla mlodych ludzi, ktorzy teraz głównie siedzą w domach przed komputerami. Zyczę wszystkim uczestnikom projektu powodzenia i wytrwałości.

     

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Św. Krzyż Rudki Turystyka Milanowska Wólka Rekreacja Kielce Dębniak Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Stara Słupia Emeryk Jeleniów Łysa Góra Andrzej Gąsior Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej