Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nowa droga w naszej gminie

Nowa droga w naszej gminie

wielkość tekstu:A | A | A

            8 października 2015 r. o godz. 14.30 została oficjalnie oddana do użytku droga numer 751 Nowa Słupia - Baszowice. Inwestycja ta warta ponad 6 mln złotych została sfinansowana ze środków unijnych, pozyskanych przez Świętokrzyski Zarząd Dróg, Urząd Marszałkowski oraz samorząd gminy Nowa Słupia, który również partycypował w kosztach.

            Budowa ponad trzykilometrowego odcinka drogi numer 751 trwała około 7 miesięcy i pomimo licznych przeszkód związanych z ukształtowaniem terenu przebiegała bez zakłóceń. Została ukończona w terminie. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej miejscowość Baszowice zyskała również chodnik dla pieszych oraz zatoczki autobusowe.

            Na uroczystości oficjalnego otwarcia drogi przybyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, na czele z marszałkiem Adamem Jarubasem oraz członkiem Zarządu Województwa- Janem Maćkowiakiem. Z kolei Świętokrzyski Zarząd Dróg reprezentowali dyrektor Damian Urbanowski oraz inspektor budowlany Anna Burzyńska. Ze strony wykonawców inwestycji drogowej w Baszowicach, czyli firmy BUDROMOST przybyli dyrektor Dominik Podsiadło oraz kierownik budowy Szymon Antoniewski.

            Radny miejscowości Baszowice - Robert Klefas podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej drogi, wyrażając zadowolenie ze współpracy zarówno z sołtysem- Józefem Gołębskim jak i Radą Gminy poprzedniej kadencji na czele z Sylwestrem Kozłowskim.  Z kolei marszałek Adam Jarubas dziękował za współpracę nie tylko samorządowcom, ale także mieszkańcom, a przede wszystkim pracownikom i zarządowi firmy BUDROMOST, która doskonale wywiązała się z powierzonego jej zadania.

            O owocnej współpracy z Budromostem wspomniał  również wójt -Andrzej Gąsior oraz Marek Partyka - kierownik referatu gospodarczo-inwestycyjnego w Urzędzie Gminy.

            W czasie uroczystego otwarcia dokonano również poświęcenia drogi, którego podjął się proboszcz parafii w Nowej Słupi -ks. Krzysztof Bartochowski oraz odsłonięcia tablicy z numerem remontowanego odcinka.

 

czytano: 1662 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 października 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Rekreacja Dębniak Milanowska Wólka Dymarki Jeleniów Emeryk Św. Krzyż Kielce Rudki Turystyka Andrzej Gąsior Baszowice Łysa Góra Stara Słupia Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej