Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » WYJAZD DO PLOIESTI W RUMUNII W RAMACH PROGRAMU ...

WYJAZD DO PLOIESTI W RUMUNII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS PLUS

wielkość tekstu:A | A | A

Nasza przygoda z Rumunią w ramach projektu Erasmus+ „Maths Is Everywhere!” rozpoczęła się w niedzielę 4 października 2015 r. Wraz z opiekunami: Marzeną Kozłowską, dyrektor Bożeną Jop i Marzeną Zbrożyna wczesnym rankiem wyleciałyśmy z lotniska im. F. Chopina w Warszawie do Belgradu - stolicy Serbii, a potem do Bukaresztu - stolicy Rumunii. Po bardzo miłym powitaniu, wraz z rodzinami goszczącymi, udałyśmy się do Ploiesti – miasta, w którym spędziliśmy wspaniały tydzień.

W poniedziałek 5 października w budynku Kuratorium Oświaty odbyło się  oficjalne  powitanie szkół partnerskich. W spotkaniu oprócz reprezentacji naszej szkoły uczestniczyła młodzież i opiekunowie z Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Rumunii. Uroczystość połączona była z obchodami Dnia Nauczyciela, który w Rumunii przypada na 5 października. Licznym przemówieniom towarzyszyły występy uzdolnionej młodzieży. Następnie już w murach partnerskiej szkoły wszyscy uczestnicy zostali powitani przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów. W godzinach popołudniowych na stadionie sportowym odbyły się pierwsze zajęcia pod nazwą „Matematyka i sport”.

Kolejne dwa dni to czas poznawania kultury i zabytków Rumunii. Gościłyśmy w Bran Castle - słynnym zamku Draculi, podziwiałyśmy urokliwe miasteczka: Sighisoara i Sibiu. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciłyśmy do Ploiesti, gdzie oczekiwały na nas rodziny goszczące.

8 października koordynatorzy projektu Erasmus+ „Maths Is Everywhere!”  uczestniczyli w spotkaniu z burmistrzem miasta oraz kuratorem oświaty. Marzena Kozłowska w imieniu Wójta gminy Nowa Słupia wręczyła burmistrzowi pamiątkowy witraż oraz album od dyrektora naszej szkoły. My natomiast pod czujnym okiem naszych opiekunów kontynuowałyśmy w szkole  zajęcia pod hasłem: „Matematyka i sport”. Tym razem podczas zajęć plastycznych, które nawiązywały do dyscyplin sportowych i matematyki powstał „dłuuugi” międzynarodowy plakat, który ozdobił szkolny korytarz.

W godzinach południowych wyruszyłyśmy na wycieczkę do Sinaia -  malowniczej miescowości położonej u podnóża gór. Tam zwiedziłyśmy Peles Castle -  przepiękny zamek ostatnich królów rumuńskich.

Kolejny dzień w rumuńskiej szkole upłynął mam na zajęciach sportowo-matematycznych oraz na tworzeniu prezentacji multimedialnej, która stanowiła sprawozdanie z naszego międzynarodowego spotkania.

W sobotę przed powrotem do naszych domów odbyło się pożegnalne spotkanie. Łzy kręciły się nam w oku. Żal było wyjeżdżać.

Goszczące nas rodziny aktywnie zagospodarowały nasz czas wolny, organizując wyjazdy na kręgielnię, lodowisko, a także na wycieczkę do kopalni soli.

Tygodniowy pobyt w Rumunii na długo zostanie w naszej pamięci.

Karolina Wrona, Paulina Sala, Paulina Kozera,

Weronika Kozłowska, Maja Gąsior i Dominika Przygoda.

 

 

czytano: 1195 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 15 października 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Kielce Turystyka Dębniak Rekreacja Góry Świętokrzyskie Dymarki Stara Słupia Łysa Góra Andrzej Gąsior Baszowice Św. Krzyż Milanowska Wólka Rudki Nowa Słupia Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej