Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Ślubowanie i pasowanie w Publicznej Szkole ...

Ślubowanie i pasowanie w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 23.10.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z punktu przedszkolnego oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Nowa Słupia – Andrzej Gąsior oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi.

Bohaterowie szkolnej uroczystości - przedszkolaki wspierane przez Panią Monikę Kurpińską i Agatę Kargul oraz pierwszoklasiści pod opieką Pani Danuty Król - zaprezentowali wesoły program słowno – muzyczny.

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, prezentowały układy taneczne.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Agata Łasisz, Klaudia Jęczmień oraz Igor Sala.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez dyrektora szkoły Andrzeja Lauko dyplomów oraz rożków obfitości przygotowanych przez rodziców. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Przedszkolakom i Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Cała uroczystość odbyła się w nowo wyremontowanym holu szkolnym. Zakres remontu obejmował wymianę posadzki podłogowej dolnego holu i sali gimnastycznej, malowanie wyremontowanych pomieszczeń i przebudowę tarasu szkolnego. Całość remontu finansował i nadzorował Urząd Gminy w Nowej Słupi oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi. Dyrektor szkoły Andrzej Lauko podziękował obecnemu na uroczystości Wójtowi Gminy Nowa Słupia Andrzejowi Gąsiorowi za wykonany remont, który przyczynił się do polepszenia warunków nauki i bezpieczeństwa uczniów oraz pracy nauczycieli.

 

czytano: 1120 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 października 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Turystyka Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Emeryk Kielce Rudki Dębniak Nowa Słupia Rekreacja Dymarki Jeleniów Stara Słupia Św. Krzyż Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej