Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Powołają stowarzyszenie

Powołają stowarzyszenie

wielkość tekstu:A | A | A


28 października 2015 r. w sali konferencyjnej Urzedu Gminy w Nowej Słupi  odbyło się zebranie osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w sprawie powołania do życia stowarzyszenia.

Inicjatorem spotkania była Anna Wiecha, która od kilku lat nosiła się z zamiarem założenia organizacji wspierającej osoby niepełnosprawne. Rozmawiała z wieloma osobami, którym  nieobojętny jest los ludzi chorych i cierpiących..Potrzeba działania w tej sferze była widocznie ogromna, gdyż w Sali Konferencyjnej zgromadziło się aż 50 osób. Byli  to rodzice chorych dzieci ale także osoby dorosłe o różnym stopniu niepełnosprawności.

Na spotkanie przybyli  pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, wójt gminy  Andrzej Gąsior , jego zastępca Włodzimierz Zaręba oraz przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych; Adela Gołębiewska- Kołodziejska- pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Kielc oraz Stefan Duś przewodniczący Powiatowej Rady ds Osób Niepełnosprawnych. Zaproszeni goście  wprowadzili zebranych w tematy związane z założeniem i działalnością stowarzyszeń a także udzielali odpowiedzi na nurtujące  niepełnosprawnych pytania.

Zebrani zadeklarowali chęć powołania do życia  organizacji ,która reprezentowałaby interesy  osób niepełnosprawnych jednocześnie władze  samorządowe zapewniły  ,że będą pomagać w miarę możliwości finansowych i prawnych gminy.

Spotkanie zakończyło się  propozycjami  kandydatur na członków zarządu stowarzyszenia a także deklaracją kolejnego zebrania.

 

czytano: 1022 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 października 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Łysa Góra Jeleniów Rekreacja Baszowice Św. Krzyż Dębniak Turystyka Stara Słupia Emeryk Rudki Dymarki Góry Świętokrzyskie Kielce Milanowska Wólka Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej