Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Pamiętamy o Niepodległości.

Pamiętamy o Niepodległości.

wielkość tekstu:A | A | A

Niezwykle uroczysty charakter miała msza święta w Nowej Słupi odprawiona w intencji Ojczyzny  z okazji Narodowego Święta Niepodległosci.

 

        Przed rozpoczęciem mszy świętej delegacja samorządowa na czele z wójtem gminy Andrzejem Gąsiorem i przewodniczącym Rady Gminy Sylwesterem Kozłowskim wspólnie z radnymi złożyła wieniec i zapaliła znicze przed Pomnikiem Powstańców Styczniowych. Swój okolicznościowy wieniec złożyli również przedstawiciele Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych (ZK i BWP)- Jarosław Chrobot z Aliną Kozera.

        Delegacjom towarzyszyły licznie zgromadzone poczty sztandarowe z miejscowych szkół, ochotniczych straży pożarnych z Nowej Słupi oraz Mirocic czy ZK i BWP. Swoją wartę honorową wystawiła młodzieżowa drużyna  strzelecka.  Całość ceremonii uświetnił występ orkiestry Rudkowianie.  

       W czasie homilii ksiądz proboszcz Krzysztof Bartochowski podziękował za przygotowanie uroczystości 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniał o potrzebie solidarności i patriotycznych postaw w życiu każdego Polaka. - Wolność to największy dar naszych czasów. Wolność to również wielkie zobowiązanie, które spoczywa na nas wszystkich właśnie tam, gdzie przychodzi nam żyć, pracować – podsumował swoją płomienną mowę ks. Bartochowski.

      Wójt Andrzej Gąsior pragnie podziękować wszystkim uczestnikom mszy świętej za tak liczną obecność w czasie uroczystości.

- Państwa postawa to prawdziwe świadectwo patriotyzmu. Wszyscy powinniśmy się uczyć od "ojców niepodległości" troski o dobro ojczyzny. Zróbmy wszystko, aby ten wyjątkowy dzień – 11 listopada był obchodzony z należytym poszanowaniem pamięci osób, które poświęciły życie, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.

 

 

 

czytano: 4288 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 listopada 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Rekreacja Św. Krzyż Dymarki Emeryk Jeleniów Turystyka Kielce Nowa Słupia Baszowice Andrzej Gąsior Dębniak Góry Świętokrzyskie Rudki Stara Słupia Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej