Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Stypendium premiera dla Adriana Folwarskiego

Stypendium premiera dla Adriana Folwarskiego

wielkość tekstu:A | A | A

Ogromne wyróżnienie spotkało mieszkańca gminy Nowa Słupia- Adriana Folwarskiego, ucznia kl. IIIF o profilu humanistycznym IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, który znalazł się w czołowej piątce stypendystów z województwa świętokrzyskiego, wyróżnionych przez Prezesa Rady Ministrów.

       Uzyskał on w roku szkolnym 2014/2015 średnią ocen 5,33, co pozwoliło mu uplasować się w zaszczytnym gronie stypendystów.

       Wyróżnienie odebrał z rąk pani premier Ewy Kopacz podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej 14 października, z udziałem ministra edukacji– Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz marszałka Senatu– Bogdana Borusewicza.
       Pani premier wielokrotnie podkreślała, że na sukcesy najlepszych uczniów złożyło się wiele elementów, w tym także praca nauczycieli i rodziców.

 ,,Patrzę dziś na was z dumą, bo wiem ile kosztowało to was wysiłku, ale swoich sukcesów nie osiągnęliście sami. To wasi nauczyciele i rodzice potrafili odczytać wasze zainteresowania i pasje'.' - dodała Ewa Kopacz.

       Adrian Folwarski niejednokrotnie udowadniał, że jego sukcesy naukowe nie są kwestią przypadku. Już w szkole podstawowej i gimnazjum w Rudkach, gdzie zaczynał swą edukację, był jednym z najlepszych uczniów osiągając bardzo wysokie średnie. Należy tutaj wspomnieć, iż jest on tegorocznym mistrzem ortografii gminy Nowa Słupia.

       Sukces Adriana jest więc nie tylko wyróżnieniem dla niego, jego rodziny i nauczycieli, ale także całej społeczności naszej gminy.

czytano: 1400 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 listopada 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Baszowice Łysa Góra Turystyka Emeryk Nowa Słupia Dębniak Kielce Św. Krzyż Jeleniów Rudki Stara Słupia Rekreacja Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej