Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Sukcesy plastyczne uczniów Publicznej Szkoły ...

Sukcesy plastyczne uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie klas I-III ze szkoły podstawowej w Nowej Słupi chętnie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez różne instytucje. Miło jest nam poinformować, iż pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie z Nowej Słupi brali udział w konkursie organizowanym przez Agencję Rynku Rolnego w Kielcach na temat "Owocowo-warzywna rewia mody", którego podsumowanie odbyło się 26 października 2015 r. w Targach Kielce gdzie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Plastycznego. Wyróżnienie otrzymała tam uczennica obecnej klasy II Jowita Jakubowska.

Natomiast w tym roku szkolnym dzieci przygotowywały prace na konkurs ogłoszony przez Świętokrzyski Park Narodowy. Tematy i technika wykonania były zróżnicowane ze względu na wiek. Dzieci z klasy pierwszej rysowały kredkami pastelowymi prace na temat "Jesień w Świętokrzyskim parku Narodowym". Drugoklasiści techniką  wydzieranka przygotowali prace na temat "Ptaki żyjące w Świętokrzyskim Parku Narodowym". Natomiast uczniowie klasy trzeciej malowali farbami prace na temat "Rośliny na łące i w lesie". Organizatorzy docenili prace uczennicy klasy Ib Oliwii Klusek, która zajęła III miejsce i Miłosza Cebuli ucznia klasy III, który został wyróżniony.

czytano: 1007 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 12 listopada 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Rudki Andrzej Gąsior Rekreacja Dębniak Stara Słupia Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Kielce Św. Krzyż Jeleniów Nowa Słupia Baszowice Emeryk Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej