Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wolni od dopalaczy

Wolni od dopalaczy

wielkość tekstu:A | A | A

"Wolni od dopalaczy" - działania w ramach profilaktyki szkolnej w Zespole Szkół w Rudkach

Tematyka Dopalaczy pojawiła się w Zespole Szkół w Rudkach końcem ubiegłego roku szkolnego, wówczas uczniowie klas III Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach mówiących o zagrożeniach jakie niosą za sobą Dopalacze. W minione wakacje informacje dotyczące szkodliwości Dopalaczy ukazały się na stronie Internetowej Zespołu Szkół w Rudkach, celem zwiększenia wiedzy uczniów, rodziców i całej społeczności na temat substancji niosących spustoszenie w organiźmie często nieznanego składu - DOPALACZY.

Akcja "Wolni od dopalaczy" trwa nadal...

      12.11.2015r zgodnie z planem Profilaktyki odbyły się zajęcia dotyczące wpływu Dopalaczy na organizm młodego człowieka, przeprowadzone przez pracownika Policji. Adresatami akcji byli uczniowie starszych klas Gimnazjum, którzy uczestniczyli w debacie poświęconej dopalaczom w formie stawiania pytań i problemów.  Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia filmów relacjonujących przeżycia osób mających doświadczenia z dopalaczami. Wymieniali się spostrzeżeniami, prowadzili dyskusję na temat zagrożeń wynikających z zażywania środków psychoaktywnych.
        Celem spotkania "Wolni od dopalaczy" było dostarczenie młodym ludziom informacji na temat dopalaczy i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.
     Przed uczniami klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum kolejne spotkania poświęcone Dopalaczom. Tym razem z udziałem trenera ds.profilaktyki z Małopolskiego Centrum Profilaktyki oraz terapeuty z zaprzyjaźnionego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, które wspiera Rudki w działaniach wychowawczych od 11 lat.
Założone efekty działań:
  -zwiększenie ostrożności uczniów w sytuacjach umożliwiających „branie” tzw. dopalaczy (zabawy, dyskoteki, spotkania młodzieżowe);
  -klaryfikacja poglądów i wzmocnienia  postawy negatywnej w odniesieniu do używania tzw. dopalaczy,
  -zmniejszenie  zainteresowania ewentualnym używaniem tzw. dopalaczy,
  -promowanie zachowań prozdrowotnych w przyszłości; rezygnacja z wszelkiego namawiania i presji skierowanej do innych osób w kierunku używania tzw. dopalaczy   (i innych szkodliwych substancji psychoaktywnych)

pedagog szkolny:Anita Cieslik

Zainteresowanych tematyką dopalaczy zapraszam na stronę internetową Zespołu Szkół w Rudkach do zakładki Pedagog/Logopeda >DOPALACZE

https://zsrudki.edupage.org/text/?text=text/text4&subpage=16

czytano: 907 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 listopada 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Andrzej Gąsior Łysa Góra Kielce Dymarki Stara Słupia Rekreacja Dębniak Emeryk Milanowska Wólka Św. Krzyż Baszowice Jeleniów Turystyka Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej